ЄБРР зможе видавати гривневі кредити малому бізнесові, енергозберігаючим і муніципальним інфраструктурним проектам.
ЄБРР домагався цього аж дев'ять років.
Відтепер ЄБРР матиме змогу видавати кредити з власних коррахунків, отримувати міжбанківські позики, проводити операції за міжнародними договорами, а також на іноземне інвестування. Крім того, постановою №224 НБУ ЄБРР надав можливість відкривати рахунки в гривні в будь-яких банках країни, тоді як раніше він міг це робити виключно у Райффайзен Банку Аваль.
"Це важливий крок для запуску гривневого кредитування, раніше в нас не було можливості відкривати гривневі коррахунку. Ми довго вели переговори з Мінфіном і Нацбанком, де нарешті нас почули", - говорить старший радник представництва ЄБРР в Україні Антон Усов.
За словами Усова, вартість кредитування буде відштовхуватися від ставки KievPrime плюс маржа (18 червня індекс KievPrime на місяць склав 4,75%, на три місяці - 8,8%).
Однак для масового кредитування ЄБРР треба вирішити проблему залучення гривневих ресурсів.
За словами Усова, виходом із ситуації може стати випуск гривневих облігацій ЄБРР, однак така ініціатива двічі була відхилена парламентом. Банкіри вважають, що в перспективі ЄБРР буде домагатися від Нацбанку можливості залучати гривневі ресурси в українських банків або за рахунок випуску облігацій.
Додати коментар