Микола Лагун, який є співвласником Дельта Банку, викупив Кредитпромбанк.
"1 березня угода була завершена. Тепер будемо приєднувати Кредитпромбанк до Дельта Банку, злиття вже почалося. Планується, що воно закінчиться до 1 липня", - заявив співвласник Дельта Банку Микола Лагун.
"Договір про купівлю 100% акцій Кредитпромбанку підписаний з усіма акціонерами. Ми вже поміняли менеджмент", - відзначив Лагун.
Тоді він стверджував, що заплатив за банк 1 долар і зобов'язався повернути іноземним акціонерам частину виданих ними кредитів.
3 березня він не назвав суму угоди. За інформацією ЗМІ, вона охоплює 100% акцій.
Попередні власники Кредитпромбанку ще в 2010 році домовилися про реструктуризацію боргу перед іноземними кредиторами на суму 400 мільйонів доларів.
Тоді частина заборгованості в 100 мільйонів доларів була обміняна на акції банку.
28 кредиторів увійшли в капітал банку через кіпрську компанію Kalouma Holdings Ltd, яка на 22 грудня 2011 володіла 47,78% акцій банку.
При цьому 20,72% капіталу кіпрської компанії належало американській Cargill, 25,19% - Європейському банку реконструкції і розвитку (ЄБРР), а 54,09% - ще 26 іноземним банкам.
Решта акцій Кредитпромбанку належали ірландській Homertron Trading Ltd (23,5%) і кіпрської Fintest Holdings Ltd (28,72%), підконтрольним Віктору Нусенкісу і Константіносу Папунідісу.
Співвласником банку вважався також колишній генпрокурор Геннадій Васильєв, однак офіційні джерела цю інформацію не підтверджували.
Слід також нагадати, що у Віктора Нусенкіса конфлікт з Геннадієм Васильєвим через промислові активи в Україні і Росії.
В ЄБРР підтвердили продаж Кредитпромбанку, проте сума і умови операції не розголошуються.
"Прибутковою цю покупку назвати складно. Проблеми у банку почалися давно, тому ми вже зарезервували всі збитки. Чистий фінансовий збиток акціонерів був не дуже великим!, - розповіло джерело, близьке до операції.
На початок року депозитний портфель юросіб становив 1,25 мільярда гривень, а фізосіб - 4,7 мільярда гривень.
Експерти кажуть, що нездатність колишніх власників Кредитпромбанку поліпшити ситуацію викликана внутрішнім конфліктом.
"Серед акціонерів банку були українська та іноземна сторони. Двоє людей з української сторони не змогли домовитися, як їм вести бізнес. Тож банк був проданий. Про дійсні умови угоди ми дізнаємося пізніше", - сказало одне з джерел.
Зміна акціонерів банку попередить погіршення якості його активів.
"Як тільки у банку починаються проблеми, всі перестають повертати борги. Тож банк не може працювати з кредиторами. Йому не вистачає ні ресурсів, ні часу", - пояснює радник ліквідатора Укрпромбанку Ігор Власюк.
Коментарі
ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ЛУЧАН !!! Ошукані вкладники "ЗАХІДІНКОМБАНКУ" - з метою отримання своїх депозитів звертайтесь до Луцького міжрайонного суду ( м. Луцьк, вул. Лесі Українки, 24 ). Це единий спосіб повернути вкрадені банком депозити.
Додати коментар