Влада США вирішила боротися не з окремими фінансовими компаніями, а з інфраструктурою, що дає їм можливість автоматично знімати гроші з рахунків банківських клієнтів.
Мін'юст зажадав від банків надати документи про фінансові компанії, яким вони надають процесингові та платіжні послуги, пишуть "Вєдомості".
Частка онлайн-кредиторів на ринку короткострокових позик - "кредитів до зарплати" - становить 40% (оцінка інвестбанку Stephens).
У 2012 році в США було видано 18,6 мільярда доларів таких кредитів, що на 10% більше рівня 2011 року, пише WSJ.
"Кредити до зарплати" дозволені в 35 штатах і заборонені в 15, а також у федеральному окрузі Колумбія. Але навіть у штатах, де кредити заборонені, компаніям вдається вийти з-під нагляду місцевої влади, зареєструвавши компанію в офшорі.
При цьому короткострокові онлайн-кредити користуються все більшим попитом у індіанських племен, які часто відмовляються підкорятися вимозі американської влади.
Федеральна корпорація зі страхування депозитів США (FDIC) вже стала попереджати банки, щоб ті припинили надавати процесингові послуги компаніям, що видає короткострокові кредити, в тому числі індіанським племенам, розповіли WSJ люди, знайомі з цим питанням.
У деяких кредиторів ставки за такими позиках перевищують 700% річних.
Управління контролера грошового обігу (один з фінансових регуляторів у США) зажадало від банків переглянути бізнес з компаніями, що видають короткострокові кредити, оскільки автоматичне зняття грошей з клієнтських рахунків шкодить репутації банків.