Пеня за прострочені кредити може зменшитись, адже великі санкції можуть налякати українців.Проте банкіри проти, адже це може призвести до хаосу.
Законопроект з цією пропозицією вже внесений в Раду.
Відтак, якщо до тепер розмір пені становив 1% від суми прострочення кредиту вдень, то сукоро він може становити 14% річних.
Проте банки не підтримують такі нововвведення. мовляв, це призведе до хаосу в сплаті кредитів. Тому пеня має бути високою.
"Розмір штрафу повинен бути істотним, щоб стимулювати платити по кредиту вчасно, і залишатися посильним для позичальника. Прострочення в декілька днів або тижнів не буде для позичальників матеріально відчутним, тому платіжна дисципліна, ймовірно, знизиться",- розповів заступник голови правління з фінансових питань банку "Ренесанс Кредит" Олег Стринжа.
"В Україні, на відміну від європейських країн, поки немає розуміння важливості кредитних історій. Наші громадяни поки не усвідомлюють, що при простроченні в одному банку їм можуть відмовити в кредиті в іншому. Інструментів для стимулювання своєчасних платежів дуже мало, тому зниження розміру пені не додасть ринку позитиву",- вважає генеральний директор"Платинум Банку" Грег Краснов.
"Враховуючи гіркий досвід кризових років, пеня однозначно повинна бути. Інакше кредити можна не платити взагалі чи сплачувати тоді, коли це зручно позичальнику-фізособі. При таких ризиках жоден банк видавати позики не буде", - зазначає начальник управління аналізу ризиків банку "Фінансовий Партнер" Костянтин Гудзь.
Додати коментар