Останні кілька тижнів українці активно скуповують валюту, побоюючись восени стрибка курсу долара, як це було у 2008 році.
За словами співробітниці одного з київських банків, банкіри теж побоюються можливого серйозного коливання по відношенню до нашої валюти ближче до зими - після виборів, і тому нібито почали потихеньку обмежувати видачу кредитів у гривнях.
В обмінниках, які знаходяться в не настільки жвавих частинах міста, великого ажіотажу немає.
"Кожен день по-різному. Буває, що й скуповують багато, а потім інші приходять і продають. Такої паніки, як в 2008 році, зараз немає", - сказали в одному з обмінників.
Офіційна статистика Нацбанку підтверджує підвищення попиту на долари: у липні українці скупили на 26,12% більше валюти, ніж у червні.
Частково економісти пояснюють скупку доларів сезонним попитом.
"Літо - час відпусток, і українці частіше літають за кордон, для чого їм потрібні євро. А восени підвищується ділова активність, потрібні долари", - пояснив економічний експерт Ерік Найман.
Але є й інша причина - побоювання з приводу долі курсу гривні після виборів.
"Девальваційні настрої в суспільстві перебувають на максимальному рівні. Українці спостерігають, що відбувається в єврозоні і приходять до висновку, що їхні проблеми можуть негативно позначитися на економіці України. Крім того, наближаються вибори. Люди традиційно чекають політичної, а отже, і економічної нестабільності", - пояснив аналітик Forex club Микола Івченко.