Банки. Кредити. Депозити, Індустрія та великий бізнес Автор: Ната Друкувати

Українські бізнесмени заборгували банкам 54 млрд. гривень

  • Джерело: unn.com.ua.  → Ключові теги: Банки, кредити

    Протермінована заборгованість вітчизняного бізнесу перед банками станом на 1 серпня 2012 року становила 53 млрд. 828 млн. гривень.

    2011-10-1717_viskrada_perevir_zoom_width_225.jpegЗ початку року вона знизилась на 920,7 млн грн або (-1,7%).

    Найбільше позичальники заборгували за кредитами терміном від 1 до 5 років – 56,8 % від усієї "прострочки", за кредитами до 1 року – 34,6%, понад 5 років – 8,7%.

    При цьому, найвищими темпами ( -11% ) за 7 місяців цього року скорочувалася заборгованість за найдовшими кредитами (понад 5 років), тоді як за кредитами від 1 до 5 років вона навіть зросла на 0,9%.

    Протерміновані кредити головним чином номіновані у гривні - 57,4 %, на інші валюти припадає 42,6%. Однак саме валютні борги українського бізнесу в 2012 році демонструють тенденцію до скорочення (-9,6%), а гривневі, навпаки, лише зростають (+ 5,2%).

    Найбільша кількість протермінованих боргів у підприємців столиці та Київської області - 31 млрд 804 млн грн (59,1 % загальноукраїнської "прострочки"), в їхніх колег з Дніпропетровської області – 3 млрд 598 млн грн (6,7%), з Харківщини – 2 млрд 513 млн грн (4,7%).

    Найменше кредитів , які невчасно обслуговуються, у Рівненській області – 159 млн грн (0,3%) та на Закарпатті - 105 млн грн (0,2%).

    Найбільше протермінованої заборгованості акумулювали підприємства торгівлі, ремонту автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку - 19 млрд 521 млн грн., а також переробної промисловості - 12 млрд 437 млн грн Найризикованішими банківськими позичальниками виявилися бізнесмени, що працюють у галузі "рибальства, рибництва", прострочені борги яких становлять 55,7 % від суми виданих їм кредитів.Найменше прострочених боргів в "освіті" - 4 млн грн, і в "охороні здоров’я та наданні соціальної допомоги" - 191 млн грн. А найсумлінніше виконують свої кредитні зобов’язання підприємці, що спеціалізуються на "виробництві та розподіленні електроенергії, газу та води". Їхні прострочені борги складають лише 1,5% від обсягу отриманих ними кредитів.

    Галузева специфіка добре простежується й щодо динаміки "поганих кредитів". Так від початку року бізнесмени, що займаються "операціями з нерухомим майном, орендою, інжинірингом та наданням послуг підприємцям" скоротили свої протерміновані кредити на 22,1 %, підприємства транспорту та зв’язку – на 13,3%. Водночас, представники сільськогосподарського, мисливського та лісового господарства наростили їх на 17,3%, а підприємці, що працюють у сфері "охорони здоров’я та надання соціальної допомоги" -- узагалі на 56,2 %.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)
captcha

теги форматування

додати смайли
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми