Через похолодання багато жителів нашої країни чекають, коли батареї стануть гарячими.
Як правило, опалювальний сезон у нашій країні починається 15 жовтня. Наприклад, говорячи про столицю, Кличко заявив, що опалювальний сезон у Києві розпочнеться 14 жовтня, але не для всіх киян. УНІАН розповість, коли ж все-таки дадуть тепло по всій країні.
Коли розпочнеться опалювальний сезон - графік по містах
Насамперед важливо розуміти, що не тільки від стану енергетики, а й від того, яка погода і температура за вікном, залежатиме опалювальний сезон - Київ, як ми вже сказали, готовий дарувати тепло з 14 числа, але батареї стануть гарячими поки що тільки в лікарнях, школах, дитячих садочках та в інших закладах соціальної сфери столиці.
Житлові будинки розпочнуть опалювальний сезон, коли середньодобова температура сягне позначки у 8°C і триматиметься на такому рівні щонайменше три доби. Причому, ще однією умовою стала наявність тенденції до похолодання - для ввімкнення опалення не повинно потеплішати на вулиці.
Що стосується того, коли починається опалювальний сезон в інших містах України, ситуація виглядає приблизно так:
Харків - пізніше 15 жовтня;
Житомир - 16 жовтня;
Житомирська область - 1 листопада;
Чернігів - 15 жовтня;
Мукачево - 21 жовтня.
Питання з тим, коли увімкнуть опалення в Луцьку та Волинській області, а також у Рівному та Рівненській області, міська влада поки що не коментує. Передбачається, що так само, як і в Києві, орієнтуватимуться на погоду і температуру повітря - якщо стовпчик термометра зупиниться на позначці у 8°C і не підніметься вище три доби, то батареї потеплішають. Проте, варто зауважити, що в лікарні міста Рівне тепло прийшло ще 8 жовтня.
У Дніпрі ситуація дещо інша - згідно із заявами чиновників, практично всі роботи з теплоізоляції виконано, а місто загалом готове до опалювального сезону, але точної дати, коли увімкнуть опалення в Дніпрі, немає.
Чи буде підвищення тарифів на опалювальний сезон 2024 року
Воєнний стан, який було продовжено до 9 листопада 2024 року, супроводжується забороною на підвищення тарифів - у цей період вартість газу, гарячої води та опалення для українців не зміниться. Опалювальний сезон 2024-2025 пройде в рамках мораторію - це означає, що до 30 квітня 2025 року за газ жителі нашої країни заплатять по 7,96 гривні за кубометр, якщо користуються послугами "Нафтогаз України", а інші постачальники тримають ціни від 7,70 до 9,99 гривні за кубометр.
Що стосується електроенергії, то з 1 жовтня більша частина населення платитиме по 4,32 грн за кВт-год, а використання електрокотла, якщо проєкт затверджено, обійдеться в 2,64 грн за кВт-год. Опалювальний сезон для українців може пройти за пільговим тарифом, згідно з постановою Кабміну № 632, але тільки на перші 2 000 кВтг на місяць. Щойно витрата стане більшою, доведеться платити за стандартною ціною - 4,32 грн за кВтг.