Зазначається, що ринки "рухаються за течією" в очікуванні розвитку подій на Близькому Сході.
Ціни на нафту в понеділок, 14 жовтня, впали після зростання минулого тижня. Плани Китаю щодо стимулювання економіки не викликали довіри в інвесторів, а ринок стурбований можливими атаками Ізраїлю на нафтову інфраструктуру Ірану.
Видання Reuters пише, що ф'ючерси на нафту марки Brent подешевшали на 1,35 долара, або на 1,7%, до 77,69 долара за барель, а ф'ючерси на американську нафту West Texas Intermediate впали на 1,32 долара, або на 1,75%, до 74,24 долара за барель.
"Китайські заходи монетарного стимулювання не допомогли, а обіцянка міністерства фінансів, яка пролунала у вихідні, взяти ще більше кредитів, була довгою і багатослівною, але без обнадійливих і переконливих деталей", - сказав Тамаш Варга з нафтової брокерської компанії PVM. "Дефляційний тиск на ціни виробників у вересні зберігся на тлі низького споживчого попиту".
Індекс споживчих цін у Китаї минулого місяця не виправдав очікувань, а індекс цін виробників різко знизився за останні шість місяців, на 2,8% у річному обчисленні. Негативні новини з Китаю переважили побоювання з приводу можливості удару Ізраїлю у відповідь по Ірану.
"Ринки "рухаються за течією" напередодні відповідних заходів Ізраїлю щодо Ірану, водночас ціни не матимуть реального напрямку, поки ситуація на Близькому Сході не проясниться", - сказав аналітик Panmure Liberum Ешлі Келті.
За словами чиновників, США приватно закликали Ізраїль бути обережними з відповідними заходами, щоб не спровокувати більш масштабну війну на Близькому Сході.