Оптимізм, з яким Міненерго стверджує, що за відсутності нових ударів Росії по наших енергооб'єктах у нас буде стабільний опалювальний сезон - зайвий. Про це в коментарі Gazeta.ua каже експерт з енернетики Геннадій Рябцев.
Баланс у нас дуже хиткий, стверджує він.
"У нас наявні резерви розподілу, запасу витратних матеріалів і обладнання завдяки Укренерго в разі, якщо будуть якісь проблеми з розподілом чи передачею електричної енергії. Але у нас нестача поужностей генерації. Це призводить до того, що Україна щодоби змушена імпортувати електроенергію. І якщо трапиться ще якась аварія на великому енергоблоці, то ця ситуативна нестача може супроводжуватися аварійними вимкненнями", - пояснює експерт.
За умови зниження температури повітря до нуля і нижче ця ж відсутність резервів генерації обов'язково спричинить запровадження погодинних графіків вимкнення електрики в пікові години, зазвичай вечірні.
Каже, ми будемо на піку зниження температури недоотримувати від 3 до 5 Гвт потужності. Це спричинить запровадження погодинних графіків відключення, як це було у липні цього року.
"Споживачі можуть подумати, що все добре і не підготуються достатньо. Хоча, якщо нам допоможе погода і засоби протиповітряної оборони, то дійсно, відключень може і не бути", - зауважує Рябцев.
В рамках синхронізації, тобто об'єднання української і молдовської енергетичних систем з системами Румунії, Угорщини, Словаччини і Польщі ми можемо отримувати від енергетиків цих держав щодоби певну кількість електроенергії.
А щодо опалення, то за умови температури повітря нижчої за10 градусів, то робота більшості об'єктів науково-освітньої сфери переведуть у дистанційний режим.
"У нас не залишилось великих теплових електростанцій, на яких можна було б спалювати вугілля та природний газ - нема де генерувати теплову та електричну енергію. У нас зараз максимально можливі запаси енергетичного вугілля на складах, до кінця року буде понад 13 млрд кубометрів газу у сховищах. Але це не має значення" - розповідає експерт.
Мовляв, від РФ буде прилітати й далі, бо у них такі плани, щоб було погано усім.
"Зовсім вимикати температуру теплоносіїв не можна, бо замерзне вся система, але зможуть знизити до мінімуму. Зараз температура в житлових приміщеннях має бути 18 градусів. Швидше за все її знизять до 16 градусів", - підсумував Геннадій Рябцев.