Бензин та енергетика, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Як підготувати житло до опалювального сезону: поради енергетиків

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: опалювальний сезон, підготовка

    Українці до початку опалювального сезону мають мінімізувати тепловтрати у своїх будинках та квартирах. Крім того, варто підготувати альтернативні джерела струму та провести техобслуговування обладнання.

    1187_1476545813_batar.jpg (50.6 Kb)

    Про це йдеться у матеріалі. Перелік порад опублікували на сайті "Київтеплоенерго". Їх розробили, керуючись інформацією, зібраною профільним міністерством. Так, перше, що треба зробити, – це зменшити тепловтрати в квартирі чи будинку.

    Проведіть профілактику металопластикових вікон, ущільніть вікна та двері.
    Визначте одну кімнату для обігріву на випадок надзвичайної ситуації.
    Викличте фахівця для перевірки розеток, проводки та електроприладів. Якщо у вас індивідуальне опалення, проведіть технічне обслуговування котла.
    Окремий етап підготовки стосується батарей. "Відсуньте меблі від батарей, зберіть штори, зніміть декоративні панелі. Наклейте тепловідбивний екран (фольгований матеріал) на стіну за батареями", – зазначають у матеріалах.
    Перевірте стан теплої підлоги, обігрівачів, кондиціонера. Проведіть технічне обслуговування кондиціонера та дізнайтесь, чи може він обігрівати та за яких температурах.
    Подбайте разом із сусідами про утеплення під’їзду та будинку. Прослідкуйте за збереженням тепла у під’їздах, підвалах та горищах. Трубопроводи мають бути утеплені. Всі вікна та двері мають щільно зачинятися.
    "Підготуйте план, домовтеся з родичами, сусідами, друзями про спільні дії на випадок надзвичайної ситуації. Об’єднайтеся, щоби обігрітися", – зазначають у відомстві.

    У Державному агентстві з питань енергоефективності розповідають, що більша частина тепла з будинку втрачається трьома шляхами: через двері та вікна, через дах і через зовнішні стіни. Відповідно, їх необхідно утеплювати. Найбільш доступний варіант, який може обрати кожен, – утеплити вікна поролоновими смужками, підтягнути дверні петлі та додатково оббити самі двері, задути монтажною піною місця виходу та входу труб з оселі.

    Також варто відрегулювати вікна: це допомагає унеможливити втрату тепла через нещільне закриття. "Необхідно підвищити теплоізоляцію вхідних дверей, звертаючи увагу на низ, верх та бічні стики між дверима й стіною. Щільні штори допомагають утримувати тепло в оселі, але заважають надходженню тепла з радіаторів. Товстий килим знижує тепловитрати, які йдуть через підлогу. Модернізація системи вентиляції, а саме рекуперація тепла, – це реальний спосіб економії", – радять у Держагентстві.

    Будинок із високим класом енергоефективності здатен утримувати тепло впродовж тривалого періоду без опалення. Тоді як у неутепленій панельці може бути холодно навіть з працюючим опаленням. Утеплення в масштабах багатоповерхового будинку можливе, тільки якщо об'єднатися всім будинком (наприклад, створити ОСББ).

    Річ у тому, що "клаптикове утеплення" (коли утеплювачем обшивають зовнішню стіну тільки однієї квартири) може лише нашкодити. В ситуації, коли утеплювач не розміщується по всьому будинку по периметру, може зміщуватись точка роси. В сусідній квартирі через "клаптикове" утеплення може з'явитись пліснява, крім того, накопичення вологи в стінах рано чи пізно призведе до виникнення тріщин.

    Утеплювати треба всю конструкцію. "Це стіни, фундаменти, стелі, горища, підвали тощо. Використовуйте для їхнього утеплення такі матеріали, як пінополістирол, екструзійний пінополістирол, мінераловатні плити, базальтові плити, енергоощадні фарби. Непоганий варіант – спеціальні кількашарові системи утеплення", – радять в агентстві.

    Найкращий варіант: запросити енергоаудитора, який проаналізує стан будинку та прорахує товщину та матеріал утеплювача, який забезпечить збереження тепла в будинку.

    "Утеплення конструкцій, які відкриваються. Це вікна, кватирки, двері, балкони. Встановлюйте двокамерні склопакети у вікна та на балконах. Коли будете міняти вхідні двері, підганяйте їх за розміром та утеплюйте усі стики. Старі двері можна використати як додаткові (подвійні двері), якщо це конструктивно можливо", – зазначають у Державному агентстві з енергоефективності та енергозбереження.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми