Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Кіловат світла зросте у ціні

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: електроенергія

    Ціна на електроенергію в Україні для побутових споживачів може поступово зрости до 6,5 грн/кВт*год. на тлі євроінтеграційних зобов'язань країни (запровадження ринкових тарифів для населення). Проте таке зростання тарифу не буде різким і відбудеться лише у разі достатніх фінансових вливань в українську економіку. Поки що ж вартість одного кВт*год залишається фіксованою на рівні 4,32 грн як мінімум до 1 травня 2025 року.

    6779______500x317_1.jpg (39.64 Kb)

    Зокрема, про те, що світло поки що не подорожчає, йдеться у відповіді міністра енергетики Германа Галущенка на запит нардепа Олексія Кучеренка. У документі зазначається, що ціна на електричну енергію для побутових споживачів "згідно з Постановою № 632, затверджена до 30.04.2025". Таким чином, до того часу тариф на електроенергію для побутових споживачів не переглядатиметься.

    При цьому, як прогнозує нардеп від "Слуги народу", член Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Богдан Кицак, у найближчому майбутньому побутовий тариф на електрику може зрости до 6,5 грн/кВт*год. За його словами, зараз оплата за електроенергію в Україні значно нижча, ніж у ЄС, навіть якщо враховувати різницю у зарплатах та пенсіях.

    "Оскільки ми рухаємося до Європейського Союзу, ми маємо зобов'язання від різних наших кредиторів для того, щоб ми нормалізували наш тариф... Це буде довготривала процедура поступового підвищення, але вона може відбуватися в практичній площині тільки якщо нас постійно фінансово підтримуватимуть або якщо буде задіяно процедуру російських репарацій", – зазначив депутат.

    Нещодавно СЕО енергокомпанії Yasno Сергій Коваленко просив українців та експертів з обережністю ставитися до тарифних прогнозів, оскільки вони можуть призводити до панічних настроїв серед людей. У такому стані клієнти енергокомпаній починають перевантажувати телефонні лінії підтримки, що заважає фахівцям вирішувати справжні проблеми споживачів.

    При цьому слід враховувати, що фактично в Україні і зараз застосовують різні тарифи на електроенергію, включаючи багатозонні тарифи та спеціальні розцінки для тих, у кого встановлено електричне опалення. Зокрема:

    Після збільшення тарифів на електроенергію у червні 2024 року було запроваджено пільговий тариф для використання електроенергії з метою опалення.
    Для таких споживачів у опалювальний сезон вартість кожної кіловат-години становить 2,64 грн. Проте є обмеження. За пільговим тарифом "для опалення" можна оплачувати лише перші 2 тис. кВт*год. на місяць і лише протягом періоду з 1 жовтня до 30 квітня.

    За наявності двотарифного лічильника ("день-ніч") застосовуються два різні тарифи: денний та нічний.
    Денний тариф діє з 7:00 до 23:00 і дорівнює основному тарифу – 4,32 грн за кіловат-годину. У нічний час (з 23:00 до 7:00) є можливість платити за електроенергію за пільговим тарифом. Він наполовину нижче чинного (і добового) – застосовується коефіцієнт 0,5, тобто. зараз це 2,16 грн/кВт*год.

    При встановленому тризонному лічильнику діють три тарифи.
    У піковий годинник власники таких лічильників платять за світло більше, а в нічні – втричі менше. Так, тариф з 23:00 до 07:00 (нічної) складає 1,728 грн/кВт*год; тариф з 7:00-8:00/11:00-20:00/22:00-23:00 (напівпіковий) – 4,34 грн/кВт*год; тариф з 8:00-11:00/20:00-22:00 (піковий) – 6,48 грн/кВт*год.

    При цьому в Україні справді підняли деякі ціни на світ. Але жодне з таких підвищення не стосується побутових споживачів. Зокрема, на період з 1 жовтня до 31 грудня 2024 року тимчасово підвищили тариф на електроенергію для клієнтів постачальника "останньої надії" (ПОН) – вартість струму підвищиться виключно для підприємств, які залишилися без постійного постачальника та отримують електрику від "Укрінтеренерго".



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми