Бензин та енергетика, Фінанси. Гроші. Валюта, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Акції "Газпрому" різко обвалилися

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: Газпром, акції

    На тлі обвалу рубля в Росії різко подешевшали акції найбільшої державної газової компанії "Газпром", вартість яких оновила історичний мінімум і опустилася нижче $1 за акцію.

    4678_14620586_gaz.jpg (32.34 Kb)

    Як пише Investing.com, вдень 28 листопада в рублевому еквіваленті ціна акцій у моменті знижувалась до 112,8 рублів за акцію. У цей час російська валюта торгувалася вже з 112,5-114,5 рублів за долар.

    До цього, на піку, одна акція "Газпрому" коштувала $8,5 - у вісім разів більше, ніж зараз. Поступово котирування відновилися і станом на ранок 28 листопада акції компанії торгуються на рівні 120 рублів за папір.

    З початку року ринкова оцінка компанії вже просіла майже на 25%, а з 2008 року, коли акції торгувалися по $16, цей показник знизився в 15 разів. Це відображає тиск, який чинить на нафтогазову галузь РФ міжнародні санкції та обвал рубля.

    Курс рубля розпочав вільне падіння після президентських виборів у США 5 листопада та прискорився на тлі нових американських санкцій, під які потрапив третій за розміром активів банку в Росії Газпромбанк. Він був останнім із великих російських банків, який зберігав доступ до платіжної системи SWIFT і був "хабом" для газових розрахунків із Європою. На цьому фоні 27 листопада вартість російської валюти провалилася до 114,74 руб/$.

    Через санкції та позбавлення європейського ринку збуту найбільша російська корпорація "Газпром" стала найбільш збитковою компанією в 2023 році. Це свідчить про глибину кризи, в якій опинилася газовидобувна промисловість РФ.

    Так, у 2023 році "Газпром" отримав рекордний чистий збиток - $6,1 млрд (583,1 млрд рублів). Дані за перше півріччя 2024 року дуже відрізняються - одні ЗМІ стверджують, що "Газпром" вийшов майже на $12 млрд (1,1 трлн рублів) чистого прибутку, інші пишуть, що компанія зазнала $5,56 млрд (480 млрд рублів) збитків.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Топ лайфхаков: куда спрятать деньги Топ лайфхаков: куда спрятать деньги
Важно скрывать личные сбережения от посторонних лиц. Самая очевидная причина – безопасность, скрытые деньги менее подвержены краже в случае взлома или...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми