Через підняття податку на видобуток газу провідні компанії скорочують виробництво палива.
Таку заяву оприлюднив заступник Міністра фінансів Денис Фудашкін.
Згідно повідомлення, Мінфін не розглядає механізми збільшення власного газового видобутку, навіть в умовах припинення постачання блакитного палива з Росії.
Згідно його слів, у Податковому кодексі країни передбачені пільги на видобуток газу з нових родовищ, які діятимуть всього два роки.
"Пільги на видобуток з нових свердловин - імперативна норма Податкового кодексу і не потребує додаткового контролю. Вона вже працює і не вимагає додаткової роботи з нею Кабінету Міністрів", - проінформував Фудашкін.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Російська ціна за газ для України є справедливою - Тимошенко
Ще раніше, приватні підприємства з видобутку газу в Україні зазначали, що сьогодні не можуть користуватися пільгами на видобуток блакитного палива, так як цей механізм не прописаний у підзаконних актах.
Нагадаємо, раніше уряд задекларував створення стимулу для нарощення видобутку газу в Україні. Такі заходи впроваджувалися як компенсація збільшення навантаження на видобувні підприємства. Саме тоді податок на родовища був збільшений з 28 до 55%.
Таке рішення викликало одразу протиріччя у газових компаніях, які змушені були скоротити видобуток палива.
Відтак, через збільшення поlатку потерпіли ряд компаній: JKX Oil & Gas оцінила свої збитки від нововведення в $10 млн, натомість Smart Energy плани з реінвестування зменшилися більш ніж у п'ять разів, до $10 млн.