Бензин та енергетика, Тарифи. Ціни. Штрафи, IT технології та телекомунікації, Медицина Автор: RomanK Друкувати

Українці шукають, як зекономити на "світлі"

  • Джерело: 24tv.ua.  → Ключові теги: тарифи, ІТ

    Високі тарифи на електроенергію спонукають українців шукати нові способи заощадження.

    2375_384614312.jpg (31.98 Kb)

    Наприклад, замінюють лампи розжарювання на LED освітлення, не забувають вчасно вимикати електроприлади, купують індукційні плити замість електричних, шукають техніку з низьким рівнем енергоспоживання.

    Від таких див цивілізації, як холодильники радянських часів та телевізори із величезним телескопом українці почали активно позбавлятися. Так, за даними аналітичного дослідження, продаж енергоефективної техніки у першому кварталі збільшилися майже на 17%.

    Під час вибору українці надають перевагу енергоощадній техніці класу А та А+. Це найменш енерговитратні прилади.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Яценюк назвав винних у підвищенні тарифів ЖКГ

    У магазинах такі наліпки можна побачити далеко не на кожному холодильнику, пральній машині або кондиціонері. Доводиться гортати техпаспорт, або кликати продавця-консультанта аби він пояснив, який клас енергозбереження у того чи іншого приладу.

    Шкала з семи латинських букв: від A до G, де техніка класу A витрачає найменше енергії, а G, навпаки, "їсть" найбільше. Є також додаткові найбільш економічні підкласи A+ і А++. Різниця в класах – поняття, яке складно висловити в гривнях або кіловатах. Нормативи споживання енергії у кожного виду побутової техніки свої.

    Найпримітивніший розрахунок показує, що, наприклад, холодильники А+ в середньому за рік споживають 200-300 кіловат, холодильники класу В – 300-400.

    Інвестиції у більш дорогу енергоощадну техніку окупаються за 2-3 роки. Втім експерти пропонують визначати клас споживання не лише побутових приладів, а навіть цілих будівель або систем опалення чи вентиляції. Адже впровадження розумних економних технологій дозволяє економити не лише на електриці, а й на оренді приміщення загалом.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми