Високі тарифи на електроенергію спонукають українців шукати нові способи заощадження.
Наприклад, замінюють лампи розжарювання на LED освітлення, не забувають вчасно вимикати електроприлади, купують індукційні плити замість електричних, шукають техніку з низьким рівнем енергоспоживання.
Від таких див цивілізації, як холодильники радянських часів та телевізори із величезним телескопом українці почали активно позбавлятися. Так, за даними аналітичного дослідження, продаж енергоефективної техніки у першому кварталі збільшилися майже на 17%.
Під час вибору українці надають перевагу енергоощадній техніці класу А та А+. Це найменш енерговитратні прилади.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Яценюк назвав винних у підвищенні тарифів ЖКГ
У магазинах такі наліпки можна побачити далеко не на кожному холодильнику, пральній машині або кондиціонері. Доводиться гортати техпаспорт, або кликати продавця-консультанта аби він пояснив, який клас енергозбереження у того чи іншого приладу.
Шкала з семи латинських букв: від A до G, де техніка класу A витрачає найменше енергії, а G, навпаки, "їсть" найбільше. Є також додаткові найбільш економічні підкласи A+ і А++. Різниця в класах – поняття, яке складно висловити в гривнях або кіловатах. Нормативи споживання енергії у кожного виду побутової техніки свої.
Найпримітивніший розрахунок показує, що, наприклад, холодильники А+ в середньому за рік споживають 200-300 кіловат, холодильники класу В – 300-400.
Інвестиції у більш дорогу енергоощадну техніку окупаються за 2-3 роки. Втім експерти пропонують визначати клас споживання не лише побутових приладів, а навіть цілих будівель або систем опалення чи вентиляції. Адже впровадження розумних економних технологій дозволяє економити не лише на електриці, а й на оренді приміщення загалом.