У Криму енергомережі зношені на 60%.
Про це заявила глава кримського міністерства палива та енергетики, підконтрольного Москві, Світлана Бородуліна.
"Це стосується як магістральних мереж і підстанцій напругою 220-330 кВ, так і розподільних мереж 0,4-110 кВ. Тут необхідна реконструкція всього мережевого комплексу з урахуванням зміни схеми надходження перетікання з півночі на схід", – зазначила Бородуліна, додавши, що на реконструкцію мереж необхідно 41 млрд рублів.
За її словами, схема роботи енергосистеми Криму змінилася після припинення перетікання з материкової частини України.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерти прогнозують знецінення гривні після 8 березня
"Наразі схема постачання електроенергії кардинально змінена, і перетікання здійснюється зі східного боку Криму. Звичайно, це вимагало виконання певних послідовних технічних заходів", – зазначила Бородуліна.
За інформацією агентства, до запуску енергомосту під Феодосією побудована підстанція "Кафа", яка має розподіляти три чверті електроенергії, що надходить із Краснодарського краю. Четверта нитка енергомосту має йти на "Камиш-Бурунську" підстанцію під Керчю.
У Криму з 22 листопада 2015 року діє режим НС у зв'язку з припиненням енергопостачань з материкової частини України. Пошкоджена внаслідок, ймовірно, вибуху ЛЕП, якою передавалося до Криму до 250 мегават, відновлена. Проте електроенергія до Крим не подається через припинення дії контракту щодо постачання електрики на півострів, який з початку 2014 року анексований Росією.
Зараз Крим забезпечується за рахунок власної генерації, генераторних установок з Росії та енергомостом з Кубані. Енергоміст не витримує навантажень, відбуваються часті аварії.
Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це "відновленням історичної справедливості".