На ринок помітно впливає статистика нафтовидобутку в США.
Ціни на нафту, що завершили зростанням минулий тиждень, продовжують підніматися в понеділок, незважаючи на побоювання збільшення видобутку в США.
Вартість червневих ф'ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures до 8:10 піднялася до 55,35 доларiв за барель. Ціна ф'ючерсу на нафту WTI на травень на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) збільшилася до 52,4 долари за барель.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Яценюк пояснив, що заважає йому очолити НБУ
Дані американської нафтосервісної компанії Baker Hughes Inc., опубліковані в п'ятницю, вказали на зростання кiлькостi діючих нафтових бурових установок в США до максимального рівня з серпня 2015 року, що підвищило побоювання подальшого збільшення видобутку нафти в країні, пише MarketWatch.
Кількість таких установок за минулий тиждень зросла на 10 одиниць – до 672 установок, повідомила Baker Hughes. Підтримку ринку, проте, надають сигнали того, що Росія не виключає можливості продовження терміну дії угоди про скорочення виробництва нафтовидобувними країнами.
Так, віце-прем'єр РФ Аркадій Дворкович заявив в п'ятницю, що результати домовленостей Росії з країнами ОПЕК щодо скорочення нафтовидобутку виявилися трохи гіршими, ніж розраховувала Росія. Деякі аналітики вважали це сигналом про те, що термін дії угоди може бути продовжений. Тим часом, міністр енергетики РФ Олександр Новак зазначив, що, на його думку, тренд приросту світових запасів нафти переламаний. Він додав, що рішення про пролонгацію угоди про скорочення видобутку нафти буде прийматися пізніше.
"Продовження терміну дії угоди про зниження видобутку на шість місяців необхідно з урахуванням нарощування виробництва нафти країнами, які не беруть участі в угоді", – відзначає аналітик CMC Markets у Сіднеї Рик Спунер. "Ми, можливо, побачимо не одну пролонгацію угоди, перш ніж баланс на нафтовому ринку покращиться", – цитує експерта Bloomberg.