Бензин та енергетика, Індустрія та великий бізнес Автор: RomanK Друкувати

Коломойський хоче стати співвласником WOG

  • Джерело: depo.ua.  → Ключові теги: Коломойський, WOG

    Ринок світлих нафтопродуктів в Україні має обмежену кількість гравців. Основними прийнято називати "Укрнафту", WOG і ОККО, які в боротьбі за клієнтів періодично публікують у ЗМІ "скандальні викриття" проти своїх конкурентів.

    2028_7pdkovy4.jpg (50.42 Kb)

    Однак є в цій трійці гравець іншого рівня, який бореться не за клієнта, а за частку в бізнесі свого конкурента.

    Мова йде про скандально відомого українського олігарха Ігоря Коломойського, який фактично контролює мережу заправних станцій під брендом "Укрнафта", однойменну нафтовидобувну компанію і Кременчуцький НПЗ. Але якщо власники мереж WOG і ОККО будували свої заправки з нуля і розвивалися крок за кроком, то Ігор Коломойський "прийшов на все готове".

    Справа в тому, що "Укрнафта" - це акціонерне підприємство, 51% якого належить державі. Іншими словами, держава повинна управляти всіма активами цього підприємства, і основна частина прибутку повинна була йти до Держбюджету. Однак, завдяки Ігорю Палиці, який з 2003 по 2007 рік був головою правління ВАТ "Укранафта", Коломойський отримує повний контроль над підприємством (заправки і нафтовидобуток). Пізніше Коломойський взяв під контроль Кременчуцький НПЗ, де контрольована ним "Укрнафта" була співвласником. Тобто отримавши невелику частину акцій, Коломойський фактично витіснив з основного бізнесу власника НПЗ - російську "ТатНефть". В результаті "ТатНефть" пред'явила судовий позов до держави Україна, який вони виграли у Лондонському арбітражі. Тепер Україна винна нафтовикам Татарстану 144 мільйони доларів, а Коломойський на своєму телеканалі 1+1 спокійно рекламує бензин Energy від Кременчуцького НПЗ.

    Єдиними, хто зміг протистояти апетитам Коломойського на нафтовому ринку України, стала компанія "Західна нафтова група", більш відома як WOG. Акціонери WOG, маючи вплив у політиці, періодично блокували спроби групи "Приват" захопити монопольне становище на ринку. Ігор Єремеєв у своїх численних інтерв'ю говорив - я не хочу робити ніяких преференцій для WOG, я хочу, щоб всі учасники ринку були в рівних конкурентних умовах, так як від цього виграють клієнти, громадяни України. Одним з останніх скандалів стала спроба "Привату" викачати з нафтопроводів технічну нафту, що призвело б до знищення нафтопроводу. Єремєєв, використовую свій вплив у Парламенті, заблокував цю ініціативу, силовики порушили десятки кримінальних справ, голова "Укртранснафти" Олександр Лазорко, який був людиною Коломойського, втік і знаходиться в розшуку.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Гроші Лазаренка" можуть повернутися в Україну

    Чим же відповів Коломойський? Через свій телеканал 1+1 в програмах "Гроші" і "Українські сенсації" Коломойський звинуватив у спробі крадіжки технічної нафти самого Єремеєва. І це при тому, що в відкритих джерелах є маса відомостей про судові позови і кримінальні справи до групи "Приват" щодо технічної нафти, а зовсім не до WOG, але у Коломойського своя реальність, яку він активно насаджує людям через власний телеканал.

    У серпні 2015 року трагічна випадковість обриває життя Ігоря Єремеєва. Група "Приват" отримує шанс раз і назавжди розправитися зі своїм основним конкурентом на ринку бензину. У хід йде улюблений метод групи - дезінформація в ЗМІ. Сотні статей на інтернет-сайтах про те, що WOG нібито банкрут, замовні сюжети на ТБ про "проблеми групи WOG" і все це з однією метою - створити негативний імідж компанії, щоб відрізати її від ринку кредитів, що в умовах економічної кризи в країні призвело б компанію до краху. Однак WOG вистояв.

    Тоді Коломойський перейшов до "Плану Б" - роздобути 25% компанії WOG, викупивши частку у вдови Тетяни Єремеєвої. Але в цьому плані є дві очевидні складнощі. По-перше, потрібно переконати Тетяну Єремеєву продати частку групі "Приват", по-друге - частка Ігоря Єремеєва перейшла не його дружині, а його дітям.

    З першою проблемою група "Приват" впоралася дуже добре. За чутками, перемовником у цьому процесі нібито виступив Ігор Палиця - людина Коломойського, який очолив Волинську обласну раду. Деякий час тому в регіональній пресі з'явилася інформація, що фонд Палиці "Тільки разом" замовляв соціологічне дослідження на виборчому окрузі Ігоря Єремеєва, щоб оцінити шанси Тетяни Єремеєвої перемогти на перевиборах. Враховуючи це, аргументи в переговорах з Тетяною були не тільки фінансові, але і політичні. В результаті Тетяна Єремеєва нібито дала згоду на продаж. У компанії WOG кажуть, що вже отримують запити від юристів Ігоря Палиці від імені Тетяни Єремеєвої. До цього процесу було залучено ЗМІ. В результаті вийшла чергова інформаційна хвиля проти WOG та акціонерів компанії. Матеріал, де головною героїнею стала "скривджена вдова Тетяна Єремеєва", перекочував з екрана 1+1 на сотні сайтів в Інтернет.

    Для більшого ефекту від матеріалу, Тетяна Єремеєва нібито повинна була особисто дати інтерв'ю для телеканалу 1+1. Для цього, кажуть, Ігор Палиця привіз столичну групу журналістів в Луцьк і особисто провів переговори з Тетяною Єремеєвою з цього питання. Але в самий останній момент юристи Палиці порадили уникнути особистого контакту Тетяни з пресою і обмежитися заявою, переданою в ЗМІ через адвокатів, щоб зберегти в таємниці відносини Єремеєвої з групою "Приват". Однак часті зустрічі з Палицею і публікація матеріалів проти WOG в ЗМІ, що належать голові Волинської облради поставили хрест на їх конспірації.

    Матеріал з гучною назвою "Акціонери WOG пограбували родину Єремеєва", заснований на домислах його авторів повинен був демонізувати співвласників компанії. Тільки от є одна проблема, про яку не могли згадати в даному матеріалі - в реєстрі власників компаній замість Ігоря Єремеєва з'явилися нові власники з таким же прізвищем - це діти Ігоря Мироновича (Роман і Софія). Тому для того, щоб продати 25% акцій WOG Коломойському, Тетяна Єремеєва повинна буде спочатку відсудити їх у власних дітей.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми