Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Як Україна врятувала транзит газу в ЄС

  • Джерело: ukrinform.ua.  → Ключові теги: газ

    "Газпром" іще раз підтвердив, що є ненадійним і непослідовним партнером, на якого не можна розраховувати.

    4474_24_main.jpg (37.04 Kb)

    На цьому наголосила заступник міністра енергетики та вугільної промисловості з питань європейської інтеграції Наталія Бойко під час обговорення питання надійності роботи ГТС України та постачання газу до країн Європейського Союзу, повідомляє Урядовий портал.

    «Газпром ще раз підтвердив, що вони є непослідовними, що вони є ненадійними і на них не можна розраховувати», - прокоментувала Бойко відносини із російським монополістом.

    У цьому контексті вона зауважила, що російські партнери всупереч рішенню Стокгольмського арбітражу, всупереч законному правовому рішенню суду, який має високий авторитет, відмовилися виконувати свої зобов’язання та знизили тиск газу практично на 20%, цим самим продемонструвавши Європі і всьому світові, що їх жодним чином не можна розглядати як послідовних і надійних партнерів.

    Бойко також наголосила, що Україна максимально мобілізувала свої зусилля, скликавши Кризовий комітет та прийнявши 3 непопулярні рішення. Зокрема, було обмежено споживання, переведено генерації на альтернативні види палива та прийнято рішення про закриття освітніх закладів. Внаслідок об'єднаних дій українців уже першого дня споживання газу зменшилось на 14%.

    «Станом на 1-2 березня Україна за рахунок введення непопулярних заходів – скорочення споживання і екстреної закупівлі газу в реверсному режимі – повністю виконала свої зобов’язання з транзиту, за рахунок власних ресурсів вирівняла тиск і подавала Європі рівно такий об’єм газу, який вона повинна була подавати», - зазначила заступник міністра.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МВФ закликав підвищити ціни на газ для України

    Щодо суперечки з «Газпромом» Бойко підкреслила, що Україна буде відстоювати свої права виключно юридичним шляхом, а також зауважила, що рішення арбітражу не може бути предметом торгу – воно може бути оскаржене і переглянуте лише в правовому полі і не може бути предметом тиску на державу.

    Заступник міністра поінформувала, що Україна офіційно звернулася до Європейського Союзу з проханням, щоб незалежна комісія приїхала до України з метою дослідження ситуації. «Ми відкриті до спілкування і готові надати всю інформацію», - запевнила вона.

    У ході розмови також обговорювалися питання перспектив будівництва газопроводу «Північний потік-2» та ризиків виникнення подібних кризових ситуацій для країн ЄС у випадку залежності від Росії.

    Окремо заступник міністра зупинилась на питанні збереження транзитного потенціалу України. «Для нас транзит – це безпека», - наголосила Бойко, відзначивши важливість збереження для України певного об’єму транзиту газу до європейських країн. При цьому вона повідомила, що наразі тривають консультації уряду України з багатьма європейськими партнерами щодо взаємовигідного партнерства участі в управлінні ГТС України.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми