Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Україна "проживає" третій рік без російського газу

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: газ

    Україна може вийти на самозабезпечення газом через п'ять років.

    4558_6fc5dd1e-e81f-4291-9a47-70179c12325d_cx0_cy6_cw0_mw1024_mh1024_s.jpg (54.81 Kb)

    Три роки тому – 25 листопада 2015 року Арсеній Яценюк, який був прем'єр-міністром України, доручив уряду зробити все, щоб країна змогла відмовитися від закупівель "блакитного палива" у Росії.

    Головною метою він намітив енергетичну незалежність, зниження обсягів споживання енергоносіїв, а також остаточне позбавлення від російської "газової голки". Так, протягом 10 років країна повинна стати повністю незалежною.

    Тоді ж Яценюк ініціював позов до російського "Газпрому" в Стокгольмський арбітраж, який "Нафтогаз" виграв. Так, міжнародний суд зобов'язав Москву виплатити української компанії 4,6 мільярда доларів за недопоставку транзитного палива.

    Левова частка шляху до енергонезалежності вже позаду. Україна йде до неї через економію і збільшення видобутку власного газу.

    У Полтавській області бурова вишка – конструкція заввишки в 17-поверховий будинок, цілодобово прокладає шлях до "блакитного палива".

    Бурять на замовлення української видобувної компанії білоруські фахівці на власному обладнанні. Верстат дозволяє дістатися до газу на великих глибинах. Тутешні свердловини досить глибокі, на одній з ділянок газ залягає на глибині п'яти кілометрів.

    "Щоб досягти цієї глибини потрібно збільшити металоконструкції свердловини, що і дозволяє зробити дана бурова з вантажопідйомністю 450 тонн", - уточнив майстер конструкції Сергій Большаков.

    Середня швидкість буріння становить три з половиною метра на годину. На цій свердловині вже до кінця року повинен бути видобутий перший газ.

    Україна для збільшення власного видобутку необхідно державно-приватне партнерство та сучасні технології. Зокрема, "ДТЕК Нафтогаз" завдяки інноваціям в цьому році додатково видобув 100 мільйонів кубометрів газу.

    "Якщо масштабувати отриманий ефект і досвід нашої компанії на всю галузь, то вже через п'ять років Україна може вийти на самозабезпечення газом і міцно зайняти позицію країни-експортера цього найважливішого енергоресурсу", - розповів генеральний директор компанії Ігор Щуров.

    Поставки українського газу в європейські країни зменшать їх залежність від Росії. І тут питання ціни відійде на другий план.
    "Всі в Європі зацікавлені в диверсифікації поставок газу і визначальною буде не ціна, а енергетична безпека ЄС. Чим більше буде постачальників, тим в більшому виграші будуть всі", - стверджує експерт з енергетичних питань Кріс Рудлінг.

    А ось для українських споживачів відмова від імпортного газу може стати причиною і для зниження ціни на "блакитне паливо", яку в жовтні підняли майже на чверть. Принаймні, за його транспортування з-за кордону вже точно не доведеться переплачувати.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми