Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Вартість нафти перебуває на межі нового рекорду

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: нафта

    Квартальне зростання вартості Brent і WTI показує максимуми з 2009 року.

    5919_9yiwtie_650x410.jpg (35.22 Kb)

    Ціни на нафту еталонних марок зростають під час азіатських торгів у п'ятницю, 29 березня, і готуються завершити квартал рекордним підйомом майже за 10 років. Підвищення котирувань відбувається завдяки скороченню видобутку ОПЕК+, а також падіння поставок нафти з Венесуели та Ірану через американські санкції.

    Перший квартал 2019 року став для північноморської Brent і северамеріканскої WTI найліпшим з другого кварталу 2009-го, коли обидва контракти зросли приблизно на 40%.

    Так, травневі ф'ючерси на Brent на лондонській біржі ICE Futures подорожчали до 68,27 долара за барель. В цілому ф'ючерси Brent підвищились на 27% за перші три місяці 2019 року.

    Вартість ф'ючерсу на WTI на травень на електронній сесії на Нью-йоркській товарній біржі (NYMEX) збільшилися до 59,71 долара за барель. На попередніх торгах WTI дешевшала до 59,3 долара за барель. Вартість WTI підскочила на 31% за перший квартал 2019 року.

    "Скорочення виробництва групою ОПЕК+ стало основною причиною різкого відновлення [цін на нафту] після 38% -го падіння в останньому кварталі 2018 року", - сказав Уле Хансен з Saxo Bank.

    Незважаючи на зростання цін, аналітики турбуються про майбутній попит на нафту на тлі ознак наближення глобальної економіки до рецесії. У Bank of America повідомили, що чекають зростання цін в короткостроковій перспективі і середній рівень ціни Brent в 74 долара за барель у другому кварталі. А міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings переглянуло прогноз за ціною на нафту й очікує, що в 2019-2020 роках її вартість становитиме близько 60 доларів за барель. Це на 5 доларів вище попереднього прогнозу.

    На думку аналітика ANZ Banking Group Деніела Хайнса, ралі на нафтовому ринку, швидше за все, продовжиться і в другому кварталі, оскільки "ризики скорочення поставок досить великі". Крім того, США навряд подовжать дозволи іншим країнам імпортувати нафту з Ірану в обхід санкцій, вважає експерт.

    Також ринок стежить за перебігом переговорів між США і Китаєм в торговельній сфері. Економічний радник Білого дому Ларрі Кадлоу заявив, що США готові вести переговори з Пекіном протягом тижнів і навіть місяців, щоб домогтися від Китаю поліпшення доступу іноземних компаній до ринку країни і захисту прав інтелектуальної власності американських фірм. На думку Хайнса, якщо Вашингтон і Пекін все ж укладуть торговельну угоду, це зробить короткочасним позитивний вплив на нафтовий ринок.

    Нагадаємо, ОПЕК і країни-виробники нафти, що не входять в організацію, в грудні 2018 року домовилися скоротити видобуток на 1,2 млн барелів на добу від рівня жовтня 2018 року – вони взяли на себе зобов'язання знизити її на 812 тис. барелів на добу – до 25,94 млн барелів.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми