Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

У Газпромі почали "летіти голови": чого очікувати Україні

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: Газпром

    З попередником Бурмістрової "розпрощалися" через провал в Стокгольмі, вважає експерт.

    5264_1464286273_llk.jpg (58.11 Kb)

    У російському "Газпромі" відбулися кадрові перестановки в складі правління. Зокрема, за питання зовнішньоекономічної діяльності, "ближнього зарубіжжя", а також за всі експортні напрямки "Газпрому" тепер відповідає Олена Бурмістрова.

    Чи можуть кадрові нововведення в російському газовому гіганті вплинути на взаємини компанії з Україною і "Нафтогазом", "Сегодня" розпитали у експертів.

    Експерт Інституту енергетичних досліджень Юрій Корольчук припускає, що Олена Бурмістрова продовжить відому політику щодо України.

    "Малоймовірно, що внутрішні зміни "Газпрому", приведуть до зміни загальної логіки компанії щодо України – будівництво обхідних газопроводів, зменшення залежності від газопроводу, що проходить через Україну", – розмірковує Корольчук.

    А глава Бюро комплексного аналізу та прогнозів Сергій Дяченко передбачає, що до попереднього посадовця (Олександра Медведєва, який вийшов на пенсію в 63-віці) були претензії.

    "Для керівника такого рангу це – найактивніший вік. Думаю, були претензії. Можливо, не той результат – особливо щодо судових моментів з Україною, також були провали щодо потоків – "Південний" не пішов, не все гаразд із "Північним потоком", щодо Китайського є багато питань , – вважає Дяченко.

    За його словами, нові люди в "Газпром" "підбираються під реалізацію зовнішнього курсу РФ". І Бурмістрова продовжить вести ключову політику президента РФ Володимира Путіна щодо газових поставок в Україну.

    "Будуть намагатися зберегти нашу ГТС як резервну з мінімальними обсягами прокачування. Але при зростанні напруги в військово-політичному плані, обхідні газопроводи створять можливості для інтервенції, оскільки не буде ризику залишити "Газпром" без транзитних можливостей", – сказав Дяченко.

    Він також зазначив, що в Європі монополій, подібних "Газпрому", немає. Відповідно, немає таких посад, призначення яких – питання політичне. За винятком транспортних операторів в транзитних країнах як Словаччина і Польща. Там приділяють увагу призначенням керівників, "оскільки ці люди ведуть переговори на найвищому рівні, в тому числі і з" Газпромом ".

    Нагадаємо, в лютому стало відомо прозвільнення голів правління "Газпрому", які виступали свідками в Стокгольмському арбітражі проти України.

    Як відомо, наступні слухання в Стокгольмському арбітражі з взаємними позовами українського "Нафтогазу" і російського "Газпрому" пройдуть у квітні – травні 2021 року. Йдеться про два позови: "Нафтогаз" вимагає стягнути з російської компанії 11,58 млрд доларів, а "Газпром" просить суд змінити або розірвати контракт на транзит газу через Україну, термін якого закінчується в 2019 році.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми