Аналітики пояснили, які чинники впливають на ринок "чорного золота"
Світові ціни на нафту помірно знижуються після впевненого зростання за підсумками минулого тижня, коли еталонна марка Brent додала в ціні 8,9%, а WTI – 9,6%.
Зокрема, 22 червня до 14:25 за київським часом серпневі ф'ючерси на Brent подешевшали на лондонській біржі ICE Futures на 0,19 долара (0,45%) до рівнів закриття попередньої сесії і торгувалися близько 42 доларів за барель. Липневі ф'ючерси на WTI подешевшали на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) також на 0,19 долара (0,48%), до 39,64 долара за барель.
Ціни на нафту підтримував оптимізм щодо виконання угоди ОПЕК+. Ірак і Казахстан раніше надали моніторинговому комітету ОПЕК+ плани компенсації невиконаних зобов'язань зі скорочення нафтовидобутку, іншим країнам дали час до 22 червня для передання своїх планів.
"Рівень виконання угоди вже був вищим за очікування учасників ринку, і, ймовірно, можна досягти ліпшого рівня", – зазначила старший аналітик з нафтового ринку Rystad Energy Паола Родрігез Масіу, яку цитує MarketWatch.
Крім цього, нафтові ціни підтримали новини про переговори лідерів країн Євросоюзу про створення фонду економічного відновлення обсягом 750 млрд євро (840 млрд доларів) і про спад напруженості у відносинах між США і Китаєм.
"Фонд відновлення ЄС обсягом 750 млрд євро підтримає економічне відновлення в Європі й сприятиме зростанню попиту на нафту цього літа", – вважає аналітик Oanda Едвард Моя.
Водночас зростання нафтових цін стримується побоюваннями у зв'язку з ростом нових випадків зараження коронавірусом у Китаї та кількох американських штатах. За минулу добу в КНР виявлено 25 нових випадків зараження коронавірусом. Влада Арізони, Флориди, Каліфорнії і Невади також повідомила про черговий рекордний приріст нових випадків зараження коронавірусом.
"Трафік у Пекіні знизився, оскільки влада бореться з новим спалахом. У США Apple була змушена закрити раніше відкриті магазини на тлі зростання випадків захворювання в деяких штатах", – зазначають аналітики ANZ, яких цитує S & P Global Platts.
Нагадаємо, заради зниження пропозиції на ринку 1 травня набула чинностіугода країн ОПЕК+ про скорочення видобутку нафти. Угода передбачає скорочення видобутку нафти на 9,7 млн барелів на добу від рівня жовтня 2018 року, за винятком Росії і Саудівської Аравії, – для них цей показник становить 11 млн бар. на добу. Угода має на меті обмежити пропозицію сировини, щоб підняти його ціну.
Згідно з даними комітету, в травні угода ОПЕК+ була виконана на 87%, тобто на ринок надійшло на 1,26 млн бар. на добу більше, ніж очікувалося. Причому країни ОПЕК виконали зобов'язання на 84% – перевищення на 0,97 млн бар. на добу, а країни, що не входять у картель, – на 92%, тобто на 0,29 млн бар. на добу.