Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Названо способи економії газу

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: газ, економіка

    Грошей це багато не потребуватиме, але доведеться попрацювати головою і руками.

    8594_programma-gosudarstvennogo-sofinansirovaniya-pensii-800x450.jpg (38.27 Kb)

    Українці повинні платити ринкову ціну за газ, яка встановлюється щомісяця. І ось уже четвертий місяць поспіль газ дорожчає. Причому в листопаді підвищення в багатьох регіонах виявилося вельми відчутним – 25-30%. Але ж зима ще попереду.

    Для жителів міських квартир, які використовують газ тільки для приготування їжі, плата за газ – найменша серед усіх комунальних послуг, тому підвищення тарифів на газ їх мало хвилює.

    А ось для жителів приватних будинків витрати на газ – найсерйозніші. І кожне підвищення тарифів змушує їх замислюватися над тим, чи можна якось заощадити?

    Ділимося порадами.

    1. Знайти оператора з дешевшим тарифом
    Однією з переваг відкритого ринку газу є можливість вибирати оператора. Адже підключатися можна навіть до постачальника з іншого регіону.

    Сьогодні розкид тарифів досить відчутний. У листопаді найдешевший газ буде у "Мегаватт Енерго" (Київ) – 6,22 грн за кубометр (з ПДВ), а найдорожчий – у "Запорожгаззбут" – 8,9 грн/1 куб. м.

    Щоправда, перш ніж робити вибір, варто поцікавитися, чи є у газопостачальної компанії клієнтська інфраструктура (представництва, кол-центри, онлайн-оформлення тощо). Щоб не довелося заради копійчаної економії на тарифі витрачатися на поїздки до іншого регіону для вирішення питання з договором і т. п.

    На жаль, досі в Україні немає зручного інтернет-майданчика, де можна було б подивитися всі пропозиції газових операторів, порівняти ціни і зручності для клієнтів. Все це доведеться шукати самостійно.

    2. Пошукайте кращий тарифний пакет
    Також можна поцікавитися різними пакетами у одного постачальника. Наприклад, "Нафтогаз України" пропонує своїм клієнтам місячний і річний тариф. Останній дорожче, але він гарантує стабільну ціну газу на рік.

    Наприклад, в жовтні місячний тариф "Нафтогазу" для населення становив 4,7 грн за кубометр, а річний – 5,24 грн. Але ті, хто підписався на річний тариф, в листопаді заплатять менше інших. Тому що місячний тариф в листопаді зріс вже до 6,33 грн/куб. м.

    3. Скоротіть втрати тепла
    Чергове підвищення тарифу – привід провести ревізію свого будинку на предмет тепловтрат. Звичайно, коли за вікном +10 градусів, щілини і протяги не сильно позначаться на кількості спалюваного газу. Але якщо на вулиці мінусова температура, тепловтрати можуть "з'їдати" до 25% газу, що витрачається.

    Заклейте вікна або поміняйте ущільнювачі, поставте також ущільнювачі на вхідні та балконні двері.

    Поставте тепловідбивні екрани на стіни позаду радіаторів, щоб вони обігрівали тільки внутрішній простір будинку, а не стіну.

    Пошукайте теплозберігальну плівку на вікна. Вона прозора, тому внутрішня освітленість будинку не постраждає. Зате така плівка істотно скорочує втрати тепла через вікна.

    4. Топіть тільки там, де потрібно
    У кожному будинку, напевно, є холодніші і тепліші кімнати. І часто заради того, щоб добре обігріти "холодну" кімнату, просто відкривається вентиль сильніше. При цьому в "теплих" кімнатах настає "Африка", через що доводиться частіше провітрювати ці кімнати, випускаючи дорогоцінне тепло назовні.

    Набагато економніше поставити на батареї регулятори температури. Звичайно, якщо планування опалювальної системи дозволяє і інші приміщення не страждатимуть через це. Завдяки терморегуляції можна зменшити подачу теплоносія для теплих кімнат і таким чином вниз споживання газу.

    Скоротіть кількість "населених" кімнат, щоб не опалювати, наприклад, верхній поверх або частину будинку. А йдучи на роботу або в гості, знижуйте температуру підігріву будинку.

    5. Замініть котел та інше обладнання на вигідніше і економніше
    Старі радіатори віддають менше тепла, оскільки через накип і сміття пропускають менше теплоносія. Замінивши їх на нові, можна отримати більше тепла при меншому споживанні газу.

    Сучасні котли також економніші, ніж старі. Серед нових максимальний ККД при мінімальних витратах мають котли класу "А".

    Також є сенс порахувати, чи не вигідніше замість газового котла придбати твердопаливний або мультифункціональний – який, наприклад, працює на газу і на твердому паливі одночасно. Якщо в місцевості, де ви живете, вугілля або дрова коштують копійки, можливо, перехід на тверде паливо виявиться вигідніше, ніж повністю газове опалення.

    Ну, і перед наступним ремонтом подумайте про теплі підлоги – це не дуже дорого, але в холодну пору року дозволяє скоротити витрати на опалення.

    Нагадаємо, після подорожчання газу в Європі постачальна компанія "Нафтогаз України" підвищила ціну на газ для населення на листопад на 34,7% – до 6,33 грн/куб. м з ПДВ і без урахування вартості розподілу.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми