Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Росія спровокувала рекордний ріст цін на газ у Європі

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: ціни, газ

    Біржова вартість блакитного палива в ЄС різко зросла; такого дорогого газу Європа не бачила з холодного березня-2018.

    8162_programma-gosudarstvennogo-sofinansirovaniya-pensii-800x450.jpg (38.27 Kb)

    Біржова ціна на природний газ в Європі досягла 555 доларів за тисячу кубометрів. Це рекорд за три з половиною роки – з початку березня 2018-го, коли газ дорожчав через сильне похолодання в ЄС.

    Тепер газ у Європі дорожчає на тлі скорочення поставок з Росії. Обсяги російського палива в ЄС знижуються через газовий шантаж Кремля, а також на тлі аварії на заводі "Газпрому" на Ямалі.

    З дня аварії 5 серпня поставки на вході в газотранспортну систему Німеччини в середньому становили близько 1,5 млн куб. м на годину. 11 серпня фізичний потік газу по магістралі знизився ще сильніше – до 0,8 млн кубометрів.

    Аварія на заводі "Газпрому"
    Пожежа на заводі "Газпрому" почався в ніч на 5 серпня, рятувальні служби повідомили про його локалізацію до полудня того ж дня, проте повністю впоратися з пожежею вдалося лише 6 серпня. Завод розташований за 28 км від Нового Уренгоя і займається підготовкою газового конденсату до транспортування.

    Через пожежу завод повністю зупинив прийом сировини – це призвело до істотного зниження видобутку "Газпрому". Також знизилися фізичні поставки газу на експорт по газопроводу Ямал – Європа, який розташовано в тому самому газотранспортному коридорі, що й аварійний завод.

    Крім іншого, "Газпром" почав екстрений відбір газу з підземних сховищ у Європі та Росії.

    Газовий шантаж
    Росія створює штучний дефіцит газу в Європі, знижуючи постачання і спустошуючи сховища, пояснював генеральний директор "Оператора ГТС України" Сергій Макогон. А тому в ситуацію мають втрутитися європейські антимонопольні органи.

    Макогон впевнений, що такими діями російська компанія переслідує дві мети – економічну і політичну:

    підвищення ціни на блакитне паливо;
    прискорення процесу введення в експлуатацію "Північного потоку – 2".
    Нагадаємо, "Північний потік – 2" передбачає будівництво двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік. Нині проєкт готовий на 99%.

    Незважаючи на всі санкції, 10 червня Росії вдалося добудувати одну з двох ниток газопроводу. До завершення другої нитки, як заявляють в РФ, залишається близько 70 км. Будівельники "Північного потоку – 2" вважають, що ще близько 2-3 місяців потрібно на тести і сертифікацію, тому газ по "трубі" пустять до кінця 2021 року.

    В кінці травня президент США Джо Байден вирішив відмовитися від нових санкцій стосовно швейцарської компанії Nord Stream 2 AG, що контролює будівництво російського газопроводу "Північний потік – 2". Старі обмеження залишилися чинними;
    В кінці липня США і Німеччина досягли угоди про запуск "Північного потоку – 2". ці домовленості не влаштували Україну та Польщу.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми