Бензин та енергетика, Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Олігарх Ахметов шантажує Україну "світлом"

  • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: Ахметов, електроенергія

    Компанія "Dtek energy" олігарха Ріната Ахметова накопичувала гроші на рахунках в момент, коли на теплоелектростанціях стрімко падали запаси вугілля.

    85_1353799687_rinat-ahmetov.jpg (29.83 Kb)

    Про це розповіли журналісти Bihus.info.

    Менеджмент компанії ДТЕК пояснював невиконання умов щодо мінімальних запасів вугілля на ТЕС відсутністю обігових коштів. Але дані зі звітності самої компанії свідчать – гроші були.

    На кінець червня минулого року на рахунках нідерландської "Dtek energy B.V" було $14 млн (або 388 млн грн), а вже на кінець вересня - $51 млн (або понад 1,3 млрд грн).

    Компанія є співвласницею "ДТЕК Західенерго", "ДТЕК Дніпроенерго" і "ДТЕК Східенерго", які володіють теплоелектростанціями.

    У цей же проміжок часу почали стрімко падати запаси вугілля на українських ТЕС, про що заявляли в національній енергетичній компанії Укренерго, яка відповідає за безперебійну роботу енергосистеми.

    Українські ТЕС зобов'язані забезпечувати гарантовані (мінімально необхідні для роботи) запаси вугілля. Це частина ліцензійних умов. За їх порушення на компанію накладають штраф (1,7 млн грн).

    У ДТЕК говорили, що вони не мали обігових коштів на купівлю вугілля. Судячи із коштів на рахунках компанії, ця версія викликає сумніви, пишуть журналісти.

    За даними Бізнес.Цензор, за 10 місяців спалили 1,5 млн тонн вугілля для продажу електроенергії в Європу. Це більш як 10% від загального обсягу спаленого компанією вугілля на рік. А їхні ТЕС при цьому стояли з напівпорожніми складами.

    Водночас у Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг торік заявляли про тиск з боку ДТЕК та її лобістів. На енергетичному ринку говорять, що тиск здійснювався для збільшення ціни на електроенергію, шляхом скасування обмеження максимальної ціни – так званих прайскепів.

    З такими самими проханнями до комісії звертався міністр енергетики Герман Галущенко.

    Результатом таких звернень, схоже, стало неодноразове підвищення прайскепів комісією НКРЕКП в обох торгових зонах: в ОЕС (об'єднана енергетична система, сполучає вісім регіональних електроенергетичних систем) України - до 2 грн за кВт/год вночі і 4 грн за кВт/год вдень і на "Бурштинському енергоострові" - до 1,65 грн за кВт/год вночі і 3 грн вдень.

    У самій комісії НКРЕКП кажуть, що компанія просила значно більшого підвищення граничної ціни.

    "Треба пошантажувати владу? Зробимо вигляд, що аварія на ТЕС", - пишуть журналісти.

    ДТЕК контролює близько 70% теплової генерації. ТЕС потрібні в енергосистемі, насамперед в пікові години споживання для маневрування найбільших виробників енергетики АЕС.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми