Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Поради з купівлі житла у Польщі

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: нерухомість

    Сусідня Польща — член Євросоюзу — приваблива для українців країна: і з метою вкладання коштів у нерухоме майно, і для тимчасового чи тривалого проживання.

    3169_630_360_1447159516-9176.jpg (142.96 Kb)

    Експерти порталу flombu.com розповіли, як українці можуть придбати нерухомість у Польщі.
    Чи може українець купити житло в Польщі
    Польське законодавство не забороняє іноземцям, зокрема українцям, купувати нерухомість. І процедура купівлі житла громадянами інших країн майже не відрізняється від придбання помешкання поляками. Попри те, отримання права власності на нерухомість у Польщі не надає іноземцям переваг у набутті громадянства чи іншого юридичного статусу.
    Загалом процедура придбання помешкання у Республіці Польща нескладна. А найважливіша її відмінність полягає у тому, що ви купуєте — квартиру чи приватний будинок. І чи маєте намір придбати житло на прикордонних теренах.
    Як купити квартиру в Польщі
    Обираючи квартиру у Польщі, іноземці переважно співпрацюють з агентствами нерухомості. Робота ріелторів у цій країні оплачується у межах 3-4% від суми угоди і реалізується за двома схемами:
    комісійні маклеру оплачує покупець;
    або ж за попередньою домовленістю оплату ріелторові порівну розділяють між собою дві сторони — продавець і покупець.
    Знайшовши об’єкт для покупки у Польщі, варто перевірити його на «чистоту»: чи не перебуває квартира в іпотеці, чи, бува, не існують щодо неї інші обтяження. Для цього слід звернутися до нотаріуса.

    Якщо квартира успішно пройшла юридичну перевірку, українцеві слід відкрити рахунок у польському банку, адже угоди з купівлі-продажу нерухомості у Республіці Польща оплачуються злотими і у безготівковий спосіб.
    Документи, за яким нерухомість у Польщі переходить від власника до іноземного клієнта, — це попередній та основний договори купівлі-продажу.
    Приватний будинок у Польщі
    Придбати приватний будинок у Польщі складніше, аніж квартиру, адже під час купівлі будинку іноземцю потрібен дозвіл від урядової структури — Департаменту дозволів і концесій Міністерства внутрішніх справ Польщі.
    Таке ж схвалення знадобиться українцю, якщо він захоче купити об’єкт на прикордонній території або ж матиме намір придбати землю сільськогосподарського призначення площею понад 1 гектар. Представники міністерства вивчають, чи не загрожуватиме те, що іноземець придбає житло на прикордонні, державній безпеці їхньої країни.
    На міністерський дозвіл доведеться очікувати до 3-4 місяців і сплатити за розгляд звернення приблизно 1500 злотих.
    Які документи потрібні для звернення до Міністерства внутрішніх справ Польщі
    Щоб оформити дозвіл на купівлю приватного будинку або нерухомості, що входить у прикордонну зону, іноземцеві знадобляться такі документи:
    заява від власника нерухомості;
    копія паспорта покупця;
    якщо він приватний підприємець — його установчі документи;
    іпотечна книга, виписка;
    схема ділянки, на якій зведено будинок.
    Коли не потрібно дозволу на купівлю будинку у Польщі
    Однак не всім українцям, охочим стати власниками особняка у Республіці Польща, доведеться звертатися по дозвіл до урядових органів і чекати на схвалення процедури. Купити приватний будинок у Польщі без погодження з Міністерством внутрішніх справ можуть українці, котрі:
    • упродовж не менше 5 років живуть на території Республіки Польща;
    • не менше 2 років перебувають в офіційному шлюбі з громадянином (громадянкою) Польщі і мешкають у цій країні.
    Які податки треба сплатити при купівлі нерухомості в Польщі
    Під час укладання угод у сфері нерухомості сплачується податок на додану вартість (ПДВ).
    Сплата ПДВ при купівлі житла у Республіці Польща відрізняється з огляду на те, з якого фонду придбано помешкання — первинного чи вторинного.

    Купуючи квартиру у новобудові, додатково поповнювати польську казну не доведеться, оскільки вартість помешкання на «первинці» включає ПДВ.
    Якщо помешкання придбано на вторинному ринку, потрібно сплатити 2% ПДВ.
    Окрім податків, під час оформлення договору з купівлі-продажу нерухомості у Польщі не слід забувати про оплату:
    нотаріальних послуг — 2% від вартості угоди;
    реєстрації та оформлення права власності на об’єкт — приблизно 1% від його ціни.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми