Бензин та енергетика, Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

"Заправки" продовжують знижувати ціни

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: бензин, пальне, АЗС

  Країни Європи напередодні введення нафтових санкцій проти країни-терористки Росії (5 лютого) завезли великі обсяги нафтопродуктів, у тому числі з РФ. Значні обсяги потрапили і в Україну, що вплинуло на ціну пального.

  7239_7pdkovy4.jpg (50.42 Kb)

  Про це розповів аналітик видання "Нафторинок" Олександр Сіренко. "П'ять країн із якими ми межуємо на Заході – через їх територію ми веземо нафтопродукти. Це або виробництво безпосередньо в Румунії або Польщі, або ми використовуємо їх інфраструктуру. Кон'юнктура цінова в Європі поламалася, коли був впроваджений пакет санкцій проти Росії на ринку нафти та нафтопродуктів. 5 лютого він вступив у дію, але до цього моменту Східна Європа підготувалася і дуже багато продукту про запас завезла, в тому числі із Росії. І в тому числі до нас, на жаль, цей продукт потрапляє", – сказав експерт.

  Як зазначив Сіренко, про наявність російського нафтопродукту свідчить ціна, по якій товар продається в Україну. Передусім мова йде про дизельне пальне та скраплений газ для авто.

  "Це хороша історія для кінцевого споживача, бо це пальне буде потім на заправках, а ціни пішли в низ. І певно, що це хороша історія для аграріїв, які теж починають вже турбуватись про сезон, початок якого вже скоро стартує, і закуповують пальне зараз по низькій ціні. Поточні ціни на пальне – 35-36 грн/л. Показник такий був десь навесні минулого року, але тоді навпаки було – ціна росла, а не падала, бо ми як раз опинилися без наших на той час так би мовити "надійних" постачань із Росії й Білорусі, і деякий час взагалі не імпортували", – зазначає експерт.

  Як і чому російський продукт потрапляє в Україну?

  Сіренко підкреслює: трейдери самі визнають, що купують російську суміш. Тобто в результаті ціни на всі види пального в Україні знижуються, але сприяє цьому поява нафтопродуктів із країни-терористки.

  Ба більше, ці обсяги російських нафтопродуктів також давлять і на ціни на пальне європейського виробництва, які теж йдуть до низу. При цьому постачати російські суміші не заборонено законодавством Європейського Союзу. Сіренко каже, що у тому ж санкційному пакеті "написано, що суміші дозволені".

  "Тобто з однієї сторони ми маємо низькі ціни, але це боротьба з совістю... Як вона (суміш. – Ред.) з'являється і хто привозить російські до європейських портів – питання, певно, до виконання цих санкцій в Європі. А в Україні це також, виходить, що дозволено. Митники пропускають, прикордонники пропускають і впринципі вся система влади, як виявилося, "дирява" на такі поставки. Тобто споживачу зараз добре, а те, що ми співпрацюємо з терористом – це не те, що не добре, а я б хотів, щоб у нас вироки давали за таке", – підсумував Сіренко.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як обирають коледж для подальшого навчання? Як обирають коледж для подальшого навчання?
Останніми роками спеціальність "Психологія" стає все більш популярною серед абітурієнтів, які обирають коледж психології для подальшого навчання. Ця т...
Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить? Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить?
Современные путешественники все чаще обращаются к Интернет-магазинам для покупки туристического снаряжения. Это неудивительно, ведь Интернет предостав...
Як працює реклама у Telegram? Як працює реклама у Telegram?
Реклама у Telegram стає дедалі популярнішою завдяки унікальним можливостям платформи. Ось ключові аспекти роботи реклами в цьому месенджері.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми