Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Які українські АЗС "бодяжать" бензин А-95

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: АЗС, бензин

  Об'єми фальсифікованого пального в Україні зменшуються. Збувають же його в невеликих містах. "Бодяжать" бензин А-95, за даними експертів, лише кілька мереж, серед яких – ANP і АВІАС.

  0830_7pdkovy4.jpg (50.42 Kb)

  Про це повідомляє Інститут споживчих експертиз. Там зазначили: зазначені мережі "останнім часом в принципі лихоманить, тож результати важко назвати несподіваними".

  Також, за даними експертів, не відповідає нормам профільного ДСТУ пальне ще у трьох мережах. Це:

  24/7 у Дніпропетровській області, в одній із проб пального якої "октанове число було набагато нижчим від необхідного".
  "Це чіткий маркер саморобного пального, яке виробляється в кустарних умовах", – пояснили експерти.

  KRAFT – у бензині якої було виявлено перевищення вмісту сірки у 35 разів.
  "352 мг/кг за норми не більше 10", – розповіли в Інституті.

  DNIPRO OIL GROUP – у бензині якої було виявлено "захмарне" перевищення вмісту сірки у 70 разів.
  Крім того, зазначили експерти, об'ємна частка отруйного бензолу в пробах мереж KRAFT та DNIPRO OIL GROUP також перевищує норму. Так:

  у бензині з АЗС KRAFT було зафіксовано майже чотириразове перевищення;
  у DNIPRO OIL GROUP перевищення виявилося більш ніж семикратинм.
  "Це небезпечна сполука, від якої утворюється нагар та відбувається перегрів двигуна. При такій величезній кількості бензолу, проблеми зі здоров'ям у водіїв та пішоходів практично неминучі. Власне, як і фактично гарантована поломка автомобіля", – резюмували в Інституті.

  "Бодяги" поменшало

  Загалом, констатували експерти, кількість фальсифікованого ресурсу на ринку значно знизилася. Причиною цього називається зменшення кількості кустарних виробництв – т.зв. "міні-НПЗ".

  "Найбільші з них розбили російські бомби та снаряди, інші знизили обсяги через проблеми з ресурсом та логістикою. Саме тому багато мереж з "червоної" зони [невідповідність чистоти палива нормам] перемістилися в "синю" [середній рівень чистоти] – бо тепер доводиться все ж таки торгувати імпортним пальним", – пояснили в Інституті.

  При цьому там підкреслили: кількість кустарного пального, що залишилася, пішла в основному малим регіональним мережам – "оскільки їм не потрібні значні обсяги". Тому, рекомендується, автомобілістам з невеликих міст і селищ слід "проїхати зайвих кілька кілометрів до великої заправки, щоб не потрапити в халепу".  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як обирають коледж для подальшого навчання? Як обирають коледж для подальшого навчання?
Останніми роками спеціальність "Психологія" стає все більш популярною серед абітурієнтів, які обирають коледж психології для подальшого навчання. Ця т...
Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить? Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить?
Современные путешественники все чаще обращаются к Интернет-магазинам для покупки туристического снаряжения. Это неудивительно, ведь Интернет предостав...
Як працює реклама у Telegram? Як працює реклама у Telegram?
Реклама у Telegram стає дедалі популярнішою завдяки унікальним можливостям платформи. Ось ключові аспекти роботи реклами в цьому месенджері.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми