Бензин та енергетика, Тарифи. Ціни. Штрафи, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Як українцям не переплачувати за струм: порада

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: економія електроенергії

  В Україні внаслідок різкого подорожчання електроенергії до 2,64 грн за кВт*годину (раніше за перші 250 кВт*година діяв тариф у 1,44 грн, а при споживанні більше – 1,68 грн) для частини сімей суми у платіжках різко збільшаться . Якщо в середньому сім'я платитиме на 200-300 грн на місяць більше, то українці, які використовують струм для приготування їжі, підігріву води, можуть платити на 500 грн на місяць більше.

  2809_0_main_new_12247194.jpg (59.43 Kb)

  Про те, що потрібно зробити, щоб не переплачувати, читайте у матеріалі.

  Кому доведеться платити на 500 грн на місяць більше

  У середньому українська сім'я використовує за місяць близько 160 кВт*годину струму. У травні за такий обсяг електроенергії потрібно було заплатити лише близько 230 грн, з червня – 422,4 грн. Але в результаті подорожчання є і тим сім'ї, суми у платіжках у яких будуть значно вищими.

  Так, в Україні у висотних багатоповерхівках заборонено проводити газ. Як результат, у таких будинках найчастіше електроенергію використовують і для підігріву води, і для приготування їжі. Та сім'я, яка за місяць використовує, наприклад, 520 кВт*годину струму, у травні заплатить за світло 873,6 грн, а вже у червні за такий самий обсяг електроенергії – 1 372 грн. Тобто майже на 500 грн. більше.

  Як платити за струм менше?

  Єдиний спосіб різко скоротити суми у платіжках – встановити двозонний лічильник. Він коштує близько 2 тис. грн, проте дозволяє в період від 23 години вечора до 7 години ранку платити за світло половину чинного тарифу. Тобто 1,32 грн за кожну кВт*годину. При цьому енерговитратними приладами (пральною машиною, бойлером тощо) у такому випадку варто користуватися в нічний період.

  Крім того, Державне агентство з питань енергоефективності радить замінити техніку на нову з високим класом енергоефективності (або робити це поступово і при покупці звертати увагу на клас енергоефективності), замінити всі лампи в будинку на енергозберігаючі, вимикати всі прилади, якими ви не користуєтеся, розеткою, не включати телевізор для того, щоб він працював "фоном".  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Amouage: Історія та мистецтво розкішної парфумерії Amouage: Історія та мистецтво розкішної парфумерії
Amouage – це розкішний парфумерний бренд, заснований в Омані у 1983 році. Його створення було ініційовано Її Високістю Султаною Кабусом бен Саїдом, ме...
Як обирають коледж для подальшого навчання? Як обирають коледж для подальшого навчання?
Останніми роками спеціальність "Психологія" стає все більш популярною серед абітурієнтів, які обирають коледж психології для подальшого навчання. Ця т...
Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить? Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить?
Современные путешественники все чаще обращаются к Интернет-магазинам для покупки туристического снаряжения. Это неудивительно, ведь Интернет предостав...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми