Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Керівництво "Укрнафти" запідозрили у схемах

 • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: Укрнафта

  Імовірно, на одній закупівлі труб у "Інтерпайпу" було переплачено понад 145 мільйонів гривень.

  6914_9yiwtie_650x410.jpg (35.22 Kb)

  Державна компанія "Укрнафта" потрапила в скандал із закупівлею магістральних труб у компанії "Інтерпайп". Журналісти видання "Наші гроші" виявили, що в закупівлі на суму 282 мільйони гривень ціна за тонну навіть у валюті в півтора рази вище подібних закупівель.

  Як йдеться в сюжеті "Грошей", в минулому році у "Інтерпайпу" схожими трубами закуповувалася державна компанія "Укргазвидобування" – тоді газовики купували труби з муфтами тієї ж міцності групи N80 і того ж розміру 73,02х5,51 за ціною в 2598 євро за тонну. "Укрнафта" ж заплатила "Інтерпайпу" вже 3956 євро за тонну - в півтора рази більше.

  Закупівлю проводила нова команда керівників "Укрнафти" на чолі з Сергієм Корецьким. Він очолив компанію в листопаді 2022 року, коли її відібрали у попередніх власників і передали Міністерству оборони. Замислювалося, що критично важлива "Укрнафта" буде працювати саме на потреби армії і зараз вона фінансується повністю з бюджету, хоча серед нових керівників немає жодного військового або хоча б фахівця з видобутку вуглеводнів, йдеться в сюжеті.

  "Вони наполягають на тому, що ціна завищена завдяки двом факторам. По-перше, це австрійська компанія, яка виставила "премію" на Україну. Тобто взагалі поставки на українську територію пов'язані з певними ризиками. А, по-друге, свої, скажімо так, надбавку і премію, дуже нехилу, виставили підприємства "Інтерпайп". І саме тому така ціна", - говорить експерт у сфері публічних закупівель Дмитро Остапчук.

  Цікаво, що одна з попередніх закупівель, здійснена попереднім менеджментом "Укрнафти", була набагато більш економною. Тоді компанія укладала з "Інтерпайп" угоду 31 березня 2022-го року, тобто в найспекотніший період війни. Ворог вже заблокував порти і зламав логістику, економіка вже впала, ризики були ще більшими. Але тоді "Укрнафта" домоглася набагато меншої ціни, відзначають розслідувачі. За курсом на час укладення договору в середньому - трохи більше 1900 євро за тонну, навіть дешевше, ніж купувало "Укргазвидобування". Зараз же команда Корецького провела закупівлю майже по 4 тисячі за тонну. Через що держава в особі Міністерства оборони

  "Звичайно, нині гривня ослабла, логістика ускладнилася, метал подорожчав, інфляція зросла. Але невже у березні 2022 року була легшою, легшою, ніж у травні 2023? Тим більше вартість газу (а це дуже суттєва складова собівартості виготовлення) – навпаки, сильно впала", - задаються питаннями розслідувачі.

  Торгів з чесною конкуренцією по суті не було:"Укрнафта" закуповувалася без повноцінного тендеру, а ціну опублікувала в системі тільки постфактум.

  "Процедура була проведена, і після цього був просто звіт. Тобто це навіть не класична переговорна процедура, коли ви оголошуєте про проведення цієї процедури, і запрошуються учасники, відібрані компанією. А тут просто є звіт про укладений договір", - зазначає Дмитро Остапчук.

  У наказі про відрядження директора департаменту закупівель "Укрнафти" Олександра Білянського вказується, що відрядження в Дніпро до "Інтерпайп" буде і на переговори, і відразу на підписання контракту. На обидва пункти були виділені два дні, включаючи довгу дорогу з Києва до Дніпра на службовому автомобілі. І вже 19 травня "Укрнафта" швидко відзвітувала про закриття угоди, про яку не було нічого відомо, і тому конкурувати усі бажаючи не могли, а, значить, шансу ймовірно знизити ціну – теж не було.

  "Як уряд і Офіс президента реагують на "перевитрату" бюджетних мільйонів? Куратором економічного блоку ЗМІ називають саме Ростислава Шурму, заступника голови офісу. Кілька чиновників з енергетичної галузі, керівників підприємств і нардепів підтвердили, що Ростислав Шурма частково замінив собою економічний блок уряду. Також Шурма стверджував призначення Сергія Корецького керівником "Укрнафти" і Кременчуцького НПЗ", - йдеться в сюжеті.

  Контролювати поставили наглядову раду, де немає військових або нафтовиків, зате, як повідомляли ЗМІ, левова частина пов'язана саме з офісом президента, відзначають "Наші гроші".

  "Виходить, "під наглядом" Шурми "Інтерпайп" на трубах для "Укрнафти" почав заробляти вдвічі більше. А держава-втрачати шалені гроші", - резюмують розслідувачі.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Amouage: Історія та мистецтво розкішної парфумерії Amouage: Історія та мистецтво розкішної парфумерії
Amouage – це розкішний парфумерний бренд, заснований в Омані у 1983 році. Його створення було ініційовано Її Високістю Султаною Кабусом бен Саїдом, ме...
Як обирають коледж для подальшого навчання? Як обирають коледж для подальшого навчання?
Останніми роками спеціальність "Психологія" стає все більш популярною серед абітурієнтів, які обирають коледж психології для подальшого навчання. Ця т...
Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить? Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить?
Современные путешественники все чаще обращаются к Интернет-магазинам для покупки туристического снаряжения. Это неудивительно, ведь Интернет предостав...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми