Бензин та енергетика, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Як самостійно визначити старий бензин

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: бензин

  Автомобілі та іншу техніку не можна заправляти старим бензином. В ідеальних умовах термін зберігання пального сягає 5 років, але будь-яке порушення (розгерметизація каністри, перепади температури) скорочує цей термін.

  3400_7pdkovy4.jpg (50.42 Kb)

  Як визначити пальне, яке вже не можна використовувати.

  Старий бензин може пошкодити сучасний двигун. Іноді невідповідна якість палива помітна під час візуального огляду – на поверхні брудно-руда плівка, схожа на болотяну рідину. Іноді видно воду. Іноді б'є в ніс нетиповий і дуже неприємний запах.

  Однак є способи визначити неналежну якість бензину вже у процесі його використання. Потрібно звернути увагу на такі ознаки:

  Труднощі під час запуску
  Забруднене або застояне паливо не забезпечує належної потужності для запуску двигуна. Якщо авто або генератор не заводяться, це може бути наслідком неякісного (старого, брудного, розведеного тощо) бензину. Якщо інші проблеми виключені, варто перевірити саме бензин.

  Шипіння, посвистування та інші нетипові звуки
  Поганий бензин не згоряє рівномірно. Як наслідок, двигун починає видавати незвичні звуки. Однак шуми (як і чорний вихлопний дим, неприємний запах) не є 100% індикатором, оскільки можуть викликатися іншими несправностями – наприклад, потребує заміни паливного фільтра.

  Двигун часто глухне
  Якщо бензин забруднений чужорідними речовинами, включно зі звичайним брудом або водою, двигун може спонтанно затихнути, оскільки паливо не згоряє належним чином.

  Підвищена витрата палива
  Споживання більшої кількості палива, ніж зазвичай, за тих самих умов може вказувати на проблеми із самим бензином. Справа в тому, що двигуну з поганим бензином доводиться працювати з більшим навантаженням, щоб генерувати належну потужність. Через це витрати пального відчутно підвищуються. Коли ця ознака з'являється поряд з іншими, треба подумати про якість палива.

  Якщо такі симптоми є, краще злити підозріле пальне та залити свідомо гарне. Це буде найбезпечнішим результатом для двигуна.

  Як псується бензин і чому не можна використовувати старе пальне

  Бензин починає виявляти ознаки деградації приблизно через 30 днів зберігання. Вплив кисню та інших факторів ініціює хімічні реакції, призводить до утворення смол та різних відкладень, що викликають проблеми у двигунах.

  До того ж старий бензин втрачає частину своєї летючості. Більш легкі компоненти (паливо є сумішшю різних вуглеводнів) просто випаровуються, роблячи його нездатним нормально горіти за необхідності.

  Під час згоряння такого палива виділяється велика кількість диму та сажі, яка осідає на стінках камери згоряння, а потім змішується з моторною оливою. Крім того, під час тривалого зберігання бензину в ньому починається розпад доданих присадок, це знижує його октанове число. Генератори, нагадаємо, можуть ламатися, якщо октанове число опустилося нижче за А-92.

  Для різних технічних інструментів, наприклад, бензопили або газонокосарки, можна сміливо використовувати застарілий бензин. Проте не слід заливати таке паливо в автомобільний бензобак чи сучасний генератор.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми