Україна може пройти зиму без відключень електрики – за умови, що Росія не атакуватиме об'єкти енергетики. Однак можливі обстріли можуть створити для багатьох українців складнощі з приготуванням гарячої їжі – особливо тим, хто має вдома встановлену електроплиту. Вийти ж із ситуації допоможуть газовий пальник та продукти, які будуть одночасно і ситними, і легкими у приготуванні.
Як розповіли у Visit Ukraine , найменшого газового балона вистачить на тиждень для 1-2 осіб. А балони на 2-10 л прогодують більше людей протягом досить тривалого періоду.
Втім, не варто розраховувати приготувати на пальнику велику каструлю борщу на 10 людей. Цей девайс найкраще підходить для приготування:
каш;
макарони;
пластівців.
Їжа має бути такою, щоб її можна було легко приготувати або з'їсти без приготування, радить блогер Кирило Данильченко. Зокрема, зазначає він, слід запастися:
вермішель "павутинка", яка "не вимагає варіння - просто 5 хвилин в окропі";
звичайними вівсяними пластівцями;
цукатами;
ізюмом;
горіхами;
насінням;
сухофруктами;
шоколадом;
енергетичними батончиками;
медом;
салом;
консервами тощо.
Крім того, виходом із ситуації можуть стати цільнозернові сухі сніданки та молоко тривалого зберігання. А також сушені картопляні пластівці.
"Гарку різаних томатів та паприки туди, солі та овочів, що завгодно м'ясне – від джерки до баночки фаршу або паштету. І готовий казанок пюре в будь-якому місці, де є окріп", – поділився рецептом Данильченко.
Графіки відключення світла вже розроблені
Водночас у Мінеенерго повідомили, що графіки відключень електроенергії вже розроблені. І за потреби їх можуть почати застосовувати вже з 1 жовтня .
Втім, це не означає, що із зазначеної дати українцям обов'язково почнуть вимикати світло. Графіки введуть у дію лише у разі нових атак РФ на енергоінфраструктуру.
"Відключення споживачів можливі у разі пошкодження енергетичної інфраструктури ворогом під час обстрілів, як це відбувалося минулого опалювального сезону. Враховуючи, що в деяких регіонах виникли ситуації з несправедливим розподілом електроенергії між споживачами, операторами системи розподілу були розроблені та заздалегідь опубліковані графіки можливих відключень, які можуть бути застосовані виключно у разі обстрілів та пошкодження енергетичного обладнання", – заявили у відомстві.