У Міненергетики визнають, що масові відключення світла можуть повернутися. Однак станеться це, запевняють там, лише у разі масштабного обстрілу росіянами енергоінфраструктури країни. Проте до можливих проблем краще підготуватися. Зокрема, запастися їжею, яку можна з'їсти без приготування, а також засобами утеплення та обігріву.
Про можливі перебої з подачею електрики розповів міністр енергетики Герман Галущенко . Він зазначив: рішення, які мають дозволити зробити ці відключення якнайкоротше, вже напрацьовані. І їх вироблено безліч.
"Єдиний фактор, який може вплинути на відключення електропостачання, – це атаки ворога. Ми робимо все, щоб такі відключення, якщо вони з'являться наслідком атак, були короткостроковими. Для цього вже напрацьовано величезну кількість рішень, які ми випробували і минулої зими, і зараз ми їх модифікували для того, щоби максимально забезпечити споживачів електроенергією", – зазначив міністр.
Якою їжею запасатися
У той же час, можливі обстріли можуть створити багатьом українцям складнощі з приготуванням гарячої їжі – особливо тим, хто має вдома встановлену електроплиту. Вийти із ситуації допоможуть газовий пальник та продукти, які будуть одночасно і ситними, і легкими у приготуванні .
Так, найменшого газового балона вистачить на тиждень для 1-2 осіб. А балони на 2-10 л прогодують більше людей протягом досить тривалого періоду.
Сама ж їжа має бути такою, щоб її можна було легко приготувати або з'їсти без приготування, радить блогер Кирило Данильченко. Зокрема, зазначає він, слід запастися:
вермішель "павутинка", яка "не вимагає варіння - просто 5 хвилин в окропі";
звичайними вівсяними пластівцями;
цукатами;
ізюмом;
горіхами;
насінням;
сухофруктами;
шоколадом;
енергетичними батончиками;
медом;
салом;
консервами тощо.
Виходом із ситуації можуть стати і цільнозернові сухі сніданки та молоко тривалого зберігання, а також сушені картопляні пластівці.
Як зігріватись при відключеннях світла
Також слід подумати про тепло - як особисте, так і місця для сну . Зокрема, варто купити:
спальник;
намет - від дихання він швидко нагріється, тому спати в ньому може бути тепліше, ніж прямо в ліжку. Для ще більшого зігрівання можна спати одночасно і в спальнику, і наметі;
грілку;
термобілизну – при її виборі потрібно звернути увагу на вміст шерсті: найтеплішою буде білизна із шерсті мериноса. Втім, воно ж буде й найдорожчим. Бюджетний варіант – термобілизна на мікрофлісі.