В Україні протягом кількох днів через похолодання спостерігається дефіцит електроенергії. При цьому енергетики просять усіх українців скоротити споживання струму у певний час, інакше це може призвести до проблем і погіршити ситуацію.
Про це йдеться у матеріалі. "Влітку ми просили вас максимально економити ввечері після 19:00. Тепер найкритичніші години – з 17:00 до 19:00, а потреба в раціональному ощадливому споживанні є з 9:00 до 19:00", – звернулись енергетики до українців. Справа в тому, що разом з похолоданням змінилася ситуація і з навантаженням на енергосистему.
Пік навантаження зранку, коли всі збираються на роботу, і ввечері, коли повертаються додому. Для того, щоб уникнути відключення електроенергії, варто вже зараз дотримуватись простих правил використання електроенергії. Щонайменше не варто вмикати потужні прилади одночасно.
Найбільш енерговитратні прилади:
комп'ютер або ноутбук (5 годин на день) – від 20 до 81 кВт*год;
холодильник (цілодобово) – від 17,1 до 38,4 кВт*година (залежно від класу енергоефективності).
Третю та четверту позицію зайняли телевізор та пральна машина. При цьому якщо холодильник відключати від мережі не рекомендують, використання телевізора, комп'ютера і пральної машини можна скоротити або перенести на день.
ТБ (5 годин на день) – від 6,5 до 30 кВт*год на місяць (залежно від телевізора);
пральна машина (двічі на тиждень по годині) – від 17 до 25 кВт * год на місяць.
Що цікаво, якщо відмовитися від електричного чайника, можна заощадити до 22 кВт*годину на місяць. При цьому мікрохвильова піч за такий самий час у середньому споживає вдвічі менше електроенергії. Електричний чайник (година на тиждень) – споживає від 10 до 22 кВт*година.