Власникам газових та електричних опалювальних котлів, а також бойлерів категорично не радять регулярно вимикати такі прилади з мережі на ніч. Така практика дозволяє заощадити електроенергію чи газ, але в результаті за ремонт доведеться заплатити значно більше.
Для економії енергоресурсів котли та бойлери по ночах краще переводити в режим низького нагріву. Про це розповіла експертка з енергоефективності Essential Site Skills Кетрін Сторер, пише Express.
"Вимикання котла на ніч може здатися швидким рішенням для скорочення витрат. Але це короткострокове рішення з потенційними довгостроковими проблемами", – попередила експертка.
Сторер уточнила, що регулярне вимкнення техніки з мережі призводить до проблем із безпекою, а також знижує ефективність приладу та збільшує ризик несправностей. Поломки можуть бути досить суттєвими – від виходу з ладу окремих деталей до проблем із тиском у системі. Ремонт із заміною деталей коштує дорого.
"Дуже важливо підтримувати стабільну роботу. Це забезпечує безпеку вашого котла та може продовжити його термін служби", – пояснила спеціалістка. Також, за її словами, важливо відразу при покупці обирати енергоефективні моделі. Вони можуть коштувати дорожче, але зрештою різниця в ціні окупиться досить швидко, запевняє Сторер.
Щоб забезпечити безперебійну роботу приладу в умовах нестабільної подачі електроенергії, українцям рекомендують придбати джерела безперебійного живлення (ДБЖ або UPS). Для правильного вибору потрібно буде визначити необхідний тип пристрою та розрахувати його потужність.