В Україні вистачає електроенергії, а можливий дефіцит компенсують імпортом. Відключати світло на новорічні свята не планують. Інформація про плани обмежити електроенергію – фейк.
"У соціальних мережах почалась ширитись інформація про нібито відключення енергопостачання в новорічні свята. Для посилення ефекту автори провокації використовують відеокадри ефіру телемарафону "Єдині новини" з накладанням іншого звукового ряду. Міністерство енергетики України офіційно повідомляє: це фейк!" – заявили в Міненерго.
Жодних планових відключень немає і не передбачається! Електроенергії достатньо для покриття потреб споживачів. У системі є резервні потужності та можливість залучення імпорту. Закликаємо громадян бути пильними і використовувати інформацію тільки з офіційних джерел.
"Не дамо ворогу посіяти в нас паніку та зневіру! Військові та енергетики 24/7 роблять усе можливе, аби українці мали світло та тепло", – йдеться в повідомленні відомства.
Що потрібно мати на випадок вимкнення світла
В цілому ж українські енергетики поки що справляються зі всіма виникаючими складнощами, і не вдаються до планових відключень електроенергії. Однак повністю виключати таку можливість не варто – як і аварійні відключення. Адже якщо Росія продовжить масові обстріли України, уникнути їх не вдасться.
У зв'язку з цим українців уже закликають активно готуватись до можливих проблем – аби знизити їхній вплив на своє життя. Зокрема, запастися водою та їжею.
Так, радять у Київській міській держадміністрації (КМДА), води слід запасти щонайменше на 3 дні. При чому не лише питної, а й технічної. На одну дорослу людину на добу потрібно:
3 літри питної води (включно зі споживаною з їжею рідиною);
10-12 літрів технічної води для гігієни та приготування їжі.
Також варто запастись їжею. Насамперед тією, яка не псуватиметься без холодильника і не вимагатиме електроенергії для її приготування. Це можуть бути:
м'ясні, рибні та овочеві консерви;
сушене та в'ялене м'ясо;
сублімовані продукти (каші, локшина швидкого приготування та супи, які необхідно заливати окропом, або гречка, яку можна заливати водою кімнатної температури) тощо.
Також в КМДА радять заготувати речі, які допоможуть пережити можливий блекаут у відносному комфорті. Зокрема:
купити FM-радіо на батареях – щоб бути в курсі актуальних подій у разі зникнення мобільного зв'язку та інтернету;
створити запас ліхтариків, ламп на батарейках або акумуляторах, свічок, сірників, батарейок тощо;
наповнити домашню аптечку всіма необхідними ліками;
підготувати пальник з газовим балоном або на сухому спирті;
підготувати теплі домашні речі, ковдри, утеплені місця для домашніх улюбленців;
подбати про безпечне пересування вулицею у темний час доби – придбати світлорефлекторний одяг або світловідбиваючі стрічки на рукави, сумку чи рюкзак.