17 січня світові ціни на нафту впали.
Економічне зростання в Китаї, який є другим найбільшим споживачем нафти у світі, не виправдало очікування, пише Reuters. Це викликало побоювання щодо майбутнього зростання попиту.
"Ф'ючерси на нафту марки Brent подешевшали на 52 центи, або на 0,7 відсотка, до $77,77 за барель. Ф'ючерси на американську нафту WTI подешевшали на 56 центів, або на 0,8 відсотка, до $71,85 за барель", - пише видання.
Економіка КНР у четвертому кварталі зросла на 5,2% порівняно з попереднім роком. Це дещо не виправдало очікувань аналітиків. ВВП Китаю у четвертому кварталі зріс на 5,2% порівняно з прогнозом у 5,3%.
"Нафта марки Brent трохи зросла у вівторок, в той час як WTI впала, оскільки інвестори побачили ослаблення фундаментальних показників в США, але триваючі морські і повітряні конфлікти в Червоному морі посилили побоювання, що танкерам доведеться змінювати маршрути, щоб уникнути цього району, що збільшує витрати і час на доставку", - сказано в повідомленні.
Незважаючи на менш ніж очікуване економічне зростання, пропускна здатність нафтопереробних заводів КНР у 2023 році зросла до рекордного рівня - на 9,3% порівняно з попереднім роком. Це свідчить про те, що попит на нафту в країні зростає, хоча і не тими темпами, як очікують деякі аналітики.
"Показник економічного зростання Китаю не усуває зустрічних вітрів щодо попиту на сиру нафту, перспективи КНР на 2024 і 2025 роки все ще залишаються похмурими. Попри нерівномірне відновлення, попит на нафту з боку Китаю був стійким і, ймовірно, цьогоріч досягне рекордних рівнів", - зазначила старша ринкова аналітикиня Phillip Nova Пріянка Сачдева.
У середу долар коливався біля місячного максимуму на тлі очікувань США щодо агресивного зниження процентних ставок. Зміцнення долара знижує попит на нафту, деноміновану в доларах, з боку покупців, які платять в інших валютах.