США запровадили додаткові санкції проти перевізників російської нафти. Американське Управління з контролю за іноземними активами (OFAC) внесло до санкційного списку судноплавну компанію Hennesea Shipping Company, що базується в ОАЕ і яку визначили кінцевим власником 18 танкерів.
Про це йдеться у повідомленні Міністерства фінансів США. "Ще одним тіньовим флотом, який обслуговує російську нафту, стане менше", – прокоментував глава податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев ("Слуга народу").
Запровадженню санкцій передувало розслідування порушень щодо стелі цін на нафту з Росії. Було встановлено, що танкер HS Atlantica (на цей момент знаходиться в Чорному морі) здійснював транспортування сирої нафти походження з РФ за ціною, вищою за $60 за барель.
Власником судна виявилася зареєстрована наприкінці 2022 року судноплавна компанія Hennesea Holdings Limited (Hennesea), що базується в Об'єднаних Арабських Еміратах. Їй загалом належать 18 суден:
Після запровадження санкцій заблоковано всю пряму та опосередковану власність Hennesea у США. Забороняються всі транзакції з Hennesea особам та компаніям із США (ліцензії на винятки видає OFAC).
Також санкції проти Hennesea блокують транзакції компанії в доларах "Ці заборони включають здійснення будь-яких внесків або надання коштів, товарів чи послуг будь-якою заблокованою особою чи на користь будь-якої заблокованої особи, а також отримання будь-яких внесків чи надання коштів, товарів чи послуг від будь-якої такої особи", – пояснив Гетманцев.
Це вже не перше посилення обмежень, метою якого є перекриття лазівок у санкціях про стелю цін на нафту. Раніше після посилення санкцій США щодо торгівлі нафтою з РФ російські танкери почали здійснювати нехарактерні для них дії. Наприклад, на початку 2024 року 14 суден затрималися в дорозі, різко змінили маршрути або ж просто зникли із систем відстеження.