Наразі в Україні відключено від мережі 2 енергоблоки та 4 корпуси теплової генерації. Однак до запровадження планових відключень електроенергії це не призведе – вранці 22 січня дефіцит електроенергії не фіксується, а потреби споживачів покриває власна генерація. Також заплановано імпорт електроенергії.
Про це повідомили у Міністерстві енергетики. Там зазначили: відключені енергоблоки та корпуси перебувають у резерві. І в разі потреби будуть введені в роботу.
"Систему збалансовано. Графіки відключень не використовуються", – йдеться в повідомленні.
При цьому наголошується: попри стабільну ситуацію, важливо зменшувати навантаження на енергосистему. Зокрема, зазначили в міністерстві, економити струм слід у піковий час споживання:
з 10:00 до 12:00;
з 17:00 до 19:00.
"Станом на 9:10 споживання електроенергії перевищує відповідний показник п'ятниці 19 січня на 3,9%. Загальний рівень споживання залишається високим, що характерно для зимового сезону. Наразі економне споживання допомагає енергетикам забезпечувати стабільне енергоживлення країни", – пояснили необхідність економії в "Укренерго".
Які електроприлади "їдять" найбільше енергії
Як розповіли раніше у Київській міській держадміністрації (КМДА), найбільш енерговитратною серед звичних для українців електроприладів є електрична плита. Вона споживає 4-8 квт. На другому місці – калорифери, кондиціонери, бойлери та масляні обігрівачі, які споживають по 2-3 кВт. Далі йдуть:
пральна машина – від 2 до 2,5 кВт;
мікрохвильова піч та електрочайник – по 1,5-2 кВт;
фен, пилосос, праска - по 0,5-1,5 кВт;
комп'ютер – 0,4-0,8 кВт;
холодильник - 0,3-0,6 кВт;
телевізор – 0,1-0,4 квт.
Там наголосили: орієнтовне навантаження на квартиру має складати 5-10 кВт. Тобто одночасно можна увімкнути, наприклад, електроплиту і телевізор. А ось прасування одягу чи прання краще відкласти на час, коли один зі вже увімкнених приладів припинить роботу.