На теплових електростанціях України в аварійний та поточний ремонти виведено 2 блоки. Однак попри це, планових відключень світла енергетики проводити не планують, оскільки виникнення дефіциту в системі не прогнозується.
Про це повідомили в "Укренерго". Там запевнили: електроенергії, яка виробляється електростанціями всіх видів, вистачає для забезпечення енергопостачання всіх юридичних та побутових споживачів.
Водночас, зазначається, загальний рівень споживання електроенергії залишається високим. У зв'язку з чим українцям варто економно споживати ресурс.
Де немає світла
Втім, у деяких регіонах енергозабезпечення все ж відсутнє. Проте з аварійних причин – зокрема через обстріл. Так:
у Харківській області через пошкодження обладнання обленерго під час обстрілів вчора ввечері та вночі знеструмлено один з об’єктів "Укренерго", та кілька об’єктів обленерго, без енергопостачання понад 16 500 споживачів;
через негоду на ранок знеструмлено 1 населений пункт в Чернігівській області;
з технічних причин є відключення в Київській, Полтавській, Сумській областях.
"Загалом через бойові дії та з інших причин на ранок без світла залишається 358 населених пунктів", – розповіли енергетики.
Як готуватися до можливих відключень світла
У зв'язку з можливими виникненнями аварійних ситуацій у будь-якій частині країни, а також у світлі відновлення Росією масових обстрілів українців закликають активно готуватися до можливих проблем з енергозабезпеченням – щоб знизити їхній вплив на своє життя. Насамперед, запастися водою та їжею.
Зокрема, води слід запасти щонайменше на 3 дні, радять у Київській міській держадміністрації (КМДА). При чому не лише питної, а й технічної.
Так, підкреслюється, на одну дорослу людину на добу потрібно 3 літри питної води (включно зі споживаною з їжею рідиною). А також 10-12 літрів технічної води для гігієни та приготування їжі.
Також варто запастись їжею. Насамперед тією, яка не псуватиметься без холодильника і не вимагатиме електроенергії для її приготування. Це можуть бути:
м'ясні, рибні та овочеві консерви;
сушене та в'ялене м'ясо;
сублімовані продукти (каші, локшина швидкого приготування та супи, які необхідно заливати окропом, або гречка, яку можна заливати водою кімнатної температури);
хлібці, печиво, сухарі;
сухофрукти, горіхи;
шоколад, цукерки;
енергетичні батончики.
Втім, для того, щоб максимально комфортно пройти блекаут, в КМДА радить запастися низкою "додаткових" речей. Зокрема:
купити FM-радіо на батареях – щоб бути в курсі актуальних подій у разі зникнення мобільного зв'язку та інтернету;
створити запас ліхтариків, ламп на батарейках або акумуляторах, свічок, сірників, батарейок тощо;
наповнити домашню аптечку всіма необхідними ліками;
підготувати пальник з газовим балоном або на сухому спирті;
підготувати теплі домашні речі, ковдри, утеплені місця для домашніх улюбленців;
подбати про безпечне пересування вулицею у темний час доби – придбати світлорефлекторний одяг або світловідбиваючі стрічки на рукави, сумку чи рюкзак.