У лютому цінники від газопостачальних компаній у рамках річних тарифних планів залишилися такими ж, якими були в січні, а також у попередні місяці. Відповідно, вартість блакитного палива для побутових споживачів не підвищилася, і за колишнього споживання суми в платіжках теж не зміняться.
Загалом же більшість українців є клієнтами "Нафтогазу", а тому платять 7,96 грн за кубометр газу, при споживанні 9,9 кубометра (соцнорма на три особи, лише плита) за січень їм потрібно буде заплатити 78,8 грн.
Однак варто враховувати, що додатково стягується плата за доставку газу. І вона різна в різних регіонах.
Які тарифи виставили постачальники газу
Водночас, через те, що в країні немає єдиного тарифу на газ, постачальники можуть виставляти власні. Так, за даними ГазПравди, розцінки коливаються від 7,7 до 9,99 грн за кубометр:
"ЕРУ Людям" виставив тариф у 7,7 грн за кубометр;
"Енерджі трейд груп" – 7,799 грн за кубометр;
"Тернопільоблгаз збут" – 7,96 грн за кубометр;
"Прикарпат енерго трейд" – 7,98 грн за кубометр;
"Полтавагаз збут" – 7,99 грн за кубометр;
"Галнафтогаз" ПП "Окко контракт" – 7,99 грн за кубометр;
"Львівенергозбут" – 8,2 грн за кубометр;
"Київські енергетичні послуги" (YASNO) – 8,46 грн за кубометр;
"Дніпровські енергетичні послуги" (YASNO) – 8,46 грн за кубометр;
"Асканія енерджі" - 9,95 грн за кубометр;
"Ритейл Сервіс" ТМ "СвітлоГаз" – 9,99 грн за кубометр.
На газ можна отримати знижку
Водночас, абоненти "Нафтогазу" можуть заощадити на оплаті рахунки за газ – отримавши від компанії знижку в 1%. Для цього потрібно вчасно платити за блакитне паливо – до 15 числа кожного місяця.
Як пояснили в самій компанії, дисконт буде застосовано автоматично наступного розрахункового місяця. При цьому наголошується: знижку отримають ті споживачам, які оплатять рахунок за допомогою онлайн-сервісу компанії.
Таким чином, при тому ж рахунку в 78,8 грн за споживання в 9,9 кубометра, зі знижкою заплатити доведеться 78,01 грн. Тобто, на 79 коп. менше. Втім, слід пам'ятати: що більшою буде сума у платіжці – то більшою буде знижка.
Як правильно зняти показники лічильників за газ
Для того ж, щоб правильно зняти показники лічильника газу, потрібно спочатку визначити, який тип відлікового пристрою має прилад. Вони бувають механічними та електронними:
Механічний газовий лічильник
Такий прилад обліку має барабан із цифрами. Показання розділені на дві частини, тому важливо пам'ятати: цифри після коми (або іншого кольору з правого боку) не потрібно записувати. Якщо всі цифри мають однаковий колір, а коми чи крапки немає, записувати потрібно повне число.
Електронний лічильник газу
Цей пристрій обліку замість барабана має екран. Однак принцип зняття показань лишається тим самим – потрібно записувати цифри зліва направо до коми. Зміни кольору цифр на таких приладах не буває, тому споживачам слід бути особливо уважними.