Масований ракетний обстріл росіян вранці 7 лютого призвів до пошкодження ліній у Києві, Харкові, Миколаєві, а також знеструмлення побутових споживачів та закладів охорони здоров'я. Втім, критичних порушень у роботі енергосистеми не виникло, відновити енергопостачання енергетики обіцяють уже за кілька годин, а застосовувати планові відключення вони не плануєть.
"Обстріл не призвів до критичних порушень у роботі енергосистеми. Однак пошкоджено лінії у Києві, Харкові, Миколаєві", – розповіли у Міністерстві енергетики.
Зі свого боку, в "Укренерго" повідомили, що загалом високовольтні лінії електропередач працюють в нормальному режимі. Однак:
Через пошкодження двох високовольтних ліній 110 кВ місцевих електромереж у Києві знеструмлено 19 400 споживачів, заклади охорони здоров'я.
"Продовжуються аварійно-відновлювальні роботи. Протягом 3-4 годин енергоживлення буде відновлено", – йдеться у повідомленні.
У Харкові через пошкодження мереж "Харківобленерго" знеструмлено близько 1 000 споживачів.
"Внаслідок ракетного та артилерійського обстрілів є пошкодження в мережах "Харківобленерго" та прифронтових регіонах. Також є нові пошкодження через обстріли в мережах Дніпропетровської, Донецької, Миколаївської областей", – розповіли в "Укренерго".
Чи будуть планові відключення світла
Водночас, наголосили енергетики, виникнення дефіциту в системі не прогнозується. Адже електроенергії, яку виробляють електростанції всіх видів, "вистачає для забезпечення постачання всіх юридичних та побутових споживачів".
Тим не менш, зазначили вони, знеструмлення, не пов'язані з обстрілом, в Україні все ж таки зафіксовані. Їхні причини:
технічні – у Кіровоградській області;
погодні умови – у Волинській.
Як готуватися до можливих відключень світла
В цілому ж, хоча енергетики поки що справляються з усіма виникаючими складнощами і не вдаються до планових відключень електроенергії, гарантувати, що не буде аварійних відключень не можна – особливо у світлі проведення Росією масових обстрілів. У зв'язку з цим українців закликають активно готуватись до можливих проблем – аби знизити їхній вплив на своє життя. Насамперед, запасатись водою та їжею.
Зокрема, води слід запасти щонайменше на 3 дні, радять у Київській міській держадміністрації (КМДА). При чому не лише питної, а й технічної.
Так, підкреслюється, на одну дорослу людину на добу потрібно 3 літри питної води (включно зі споживаною з їжею рідиною). А також 10-12 літрів технічної води для гігієни та приготування їжі.
Також варто запастись їжею. Насамперед тією, яка не псуватиметься без холодильника і не вимагатиме електроенергії для її приготування. Це можуть бути:
м'ясні, рибні та овочеві консерви;
сушене та в'ялене м'ясо;
сублімовані продукти (каші, локшина швидкого приготування та супи, які необхідно заливати окропом, або гречка, яку можна заливати водою кімнатної температури);
хлібці, печиво, сухарі;
сухофрукти, горіхи;
шоколад, цукерки;
енергетичні батончики.