Бензин та енергетика, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

В "Енергоатомі" повідомили про загрозливу ситуацію на ЗАЕС

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: ЗАЕС, Енергоатом

  Термін придатності ядерного палива, яке використовується в реакторах ЗАЕС, скоро сплине. Проблема ускладнюється тим, що його нікому замінити у разі необхідності.

  1400_5e117fd-energoatom.jpg (88.31 Kb)

  Про це повідомив в.о. голови правління «Енергоатому» Петро Котін у колонці для ЕП.

  Так, перші партії палива були завантажені в реактори ЗАЕС ще 2017 року, а його експлуатаційний термін, визначений виробником, становить шість років.

  «Подальша експлуатація такого палива порушує умови технічних специфікацій, визначених з урахуванням норм безпеки, і може призвести до руйнування цілісності паливних елементів та, як наслідок, до радіаційної аварії», — пише Котін.

  Для розв’язання цієї проблеми необхідно провести аналіз безпеки. Якщо за його результатами необхідно буде вивантажити палива з реакторів, то постане багато інших запитань, на які поки немає відповідей. Це суто технічне питання, а технічні проблеми вирішуються компетентним, досвідченим та ліцензованим технічним керівництвом та інженерами оператора АЕС.

  «Такого персоналу на Запорізькій АЕС уже немає. 3 лютого 2024 року рашисти вивели зі станції останній компетентний персонал „Енергоатома“ (близько 400 осіб), зокрема ліцензований. Там немає людей, спроможних ухвалювати складні рішення, від яких залежить ядерна та радіаційна безпека обʼєкта», — зазначає керівник «Енергоатому».

  За словами Котіна, немає і персоналу, який може виконувати складні операції, повʼязані з безпекою. Завезені з росії «фахівці» не мають ні компетенції, ні досвіду, адже сучасна Запорізька АЕС суттєво відрізняється від атомних електростанцій росії, додав він.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як обирають коледж для подальшого навчання? Як обирають коледж для подальшого навчання?
Останніми роками спеціальність "Психологія" стає все більш популярною серед абітурієнтів, які обирають коледж психології для подальшого навчання. Ця т...
Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить? Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить?
Современные путешественники все чаще обращаются к Интернет-магазинам для покупки туристического снаряжения. Это неудивительно, ведь Интернет предостав...
Як працює реклама у Telegram? Як працює реклама у Telegram?
Реклама у Telegram стає дедалі популярнішою завдяки унікальним можливостям платформи. Ось ключові аспекти роботи реклами в цьому месенджері.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми