Бензин та енергетика, Тарифи. Ціни. Штрафи, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

У Дніпрі відключають від тепла не лише боржників

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: відключення, борги

  У Дніпрі боржникам почали відключати тепло – зокрема, КП "Теплоенерго" припинило його подавати до одного з будинків, загальна заборгованість мешканців якого складає 538 тис. грн. При цьому частина квартир сумлінно оплачувала послугу та боргів не має – проте від тепла їх також відрізали. Втім, цю проблему комунальники обіцяють вирішити.

  1866_0_main_new_12247194.jpg (59.43 Kb)

  Про це повідомляє ДніпроTV. Зазначається: за словами представників "Теплоенерго", всього у будинку 14 квартир – і "деякі абоненти не платили за опалення все життя".

  "На підставі ухвалених змін, після проведення інформаційної кампанії та роз’яснювальної роботи зі споживачами, розпочало відключення будинків-боржників. ... Ми неодноразово намагались поспілкуватися із мешканцями. Нагадували про договори щодо реструктуризації. Наші оголошення не раз тут зривали", – розповів директор комунального підприємства.

  При цьому там наголосили: у будинку встановили технологічну пломбу. Тому "навіть якщо її вирішать зірвати мешканці, тепло не подаватиметься".

  Боржників збираються штрафувати

  Водночас у "Теплоенерго" зазначили: якщо мешканці цього будинку не укладуть договір реструктуризації та продовжать не платити за тепло, комунальники підуть до суду. Що спричинить для боржників низку фінансових наслідків:

  штрафи;
  пені;
  інфляційні нарахування;
  відсотки річних на прострочену заборгованість.

  Не всі у відключеному від тепла будинку боржники

  Тим часом поки невирішеною залишається проблема з квартирами, які сумлінно платили за тепло – але були відрізані від послуги разом із боржниками. "Ми сплачуємо стабільно й боргів у нас немає. Засмучений, адже моя родина потерпає від злісних неплатників", – розповів один із мешканців таких квартир.

  Втім, цю проблему комунальники обіцяють вирішити. "Теплоенерго" спільно з балансоутримувачем розгляне технічну можливість надавати тепло до тих квартир, які постійно оплачують послугу", – пообіцяли вони.

  Чому українців почали "відрізати" від комунальних послуг

  Відключення споживачів комунальних послуг за борги було заборонено від початку повномасштабної війни в Україні. Однак наприкінці грудня 2023 року Кабмін скасував цей мораторій, а також повернув пеню та штрафи. Так, за новими правилами:

  за кожен день прострочення платежів потрібно сплачувати пеню у розмірі 0,01% (сукупний розмір пені не може становити більш ніж 100%). Також повернули нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені), інфляційних нарахувань, процентів річних, нарахованих на заборгованість, утворену за несвоєчасне та/або неповне внесення плати за житлово-комунальні послуги населенням;
  боржникам можуть будь-якої миті відключити комунальну послугу (якщо це технічно можливо).
  споживача комунальної послуги зобов'язали упродовж місяця інформувати про свій переїзд.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми