В Україні чинний тариф на електроенергію в 2,64 грн за кВт*годину зафіксовано до квітня. Однак і після цього вартість комунальних послуг не планують переглядати.
Про це йдеться у матеріалі. Україні доведеться змінювати енергосистему: в умовах постійної загрози треба будувати нову генерацію. Має працювати система невеликих, розповсюджених електростанцій. Серед останніх змін – скасування мораторія на відключення електроенергії за борги. При тому, як показала практика, найбільше боргів не в прифронтових регіонах.
"Поки діяв мораторій, чомусь споживачі подумали, що це дозвіл на несплату рахунків за електроенергію. І генерація, і постачання електроенергії це ж не безкоштовна послуга... Інакше як ми будемо вирішувати проблеми, які все ще існують", – поясняють в Міненерго.
Водночас чутки про ймовірне підвищення цін Міненерго регулярно спростовує. Ще кілька тижнів тому міністр енергетики Герман Галущенко нагадав, що чинна ціна зафіксована до квітня. У квітні будуть орієнтуватися за ситуацією, проте жодних планів змінювати ціну станом на зараз немає. Зазвичай напередодні підвищення тарифів відбувається жваве обговорення, чиновники пояснюють причини зростання тарифів. А проекти змін "витікають" у ЗМІ ще до офіційного опублікування.
У Міненерго вважають, що новини про підвищення тарифів розповсюджують у тому числі і для дестабілізації ситуації. "Жодної підготовки, обговорення, розрахунків потенціального підвищення не здійснюється", – зазначили в відомстві.
І хоча ситуація в енергосистемі все ще складна, такої потреби підвищувати тариф, як була минулого року, вже немає. Крім того, як показує практика останніх років, щорічне зростання вартості електроенергії не відбувається навіть у дуже складних обставинах.