В Україні 26 березня відключення електроенергії запровадили в Одесі (раніше замість графіків діяли екстрені відключення). Водночас для Харкова ввели планові стабілізаційні відключення світла, а на Дніпропетровщині вдалось повністю відновити енергопостачання всіх клієнтів. У піковий годинник подачу електрики можуть обмежувати в Хмельницькій області. Також, за словами експертів, є високі ризики планових відключень по всій країні.
Як повідомили у "ДТЕК Одеські електромережі", тимчасово без світла залишалася частина Приморського, Пересипського та Хаджибейського районів Одеси. "Енергетикам вдалося стабілізувати ситуацію в енергосистемі Одеської області, і ми маємо можливість повернутися до графіків стабілізаційних відключень", – повідомили у компанії.
Ситуацію вдалось стабілізувати в Дніпропетровській області. Зокрема, енергетикам вдалося стабілізувати ситуацію в Кривому Розі та Криворізькому районі після обстрілів російських окупантів. Наразі всі оселі знову заживлено.
Водночас, за даними Міненерго, у Нікополі внаслідок бойових дій пошкоджено вступний надземний газопровід. Було припинено газопостачання п'ятьом споживачам.
У Харкові та області діють графіки відключення світла. Для Харкова:
Шевченківський та Київський райони: з 9:00 до 15:00.
Слобідський та Основ'янський райони: з 15:00 до 21:00.
Салтівський, Немишлянський та Індустріальний райони: з 21:00 до 03:00
Холодногірський та Новобаварський райони: з 03:00 до 9:00.
Для області:
Мереф'янська ОТГ, Люботинська ОТГ: з 9:00 до 11:00.
Зміївська ОТГ, Балаклійська ОТГ: з 11:00 до 13:00.
Чугуївська ОТГ, Ізюмська ОТГ: з 13:00 до 15:00.
Богодухівська ОТГ, Дергачівська ОТГ: з 15:00 до 17:00.
Крім того, через бойові дії відключилася повітряна лінія у прифронтовому районі Харківської області, знеструмилась підстанція, яка живить побутових споживачів. Ведуться відновлювальні роботи.
У Хмельницькобленерго вже попереджали про підвищений ризик повернення відключень за графіками. У Міненерго зазначають, що такі обмеження запроваджувалися увечері 25 березня. Не виключені планові відключення і 26 березня, проте використовувати їх планують лише в пікові години.
Відключатиметься одна черга з ранку, з 07:00 до 11:00. Ще одна група буде без світла ввечері з 17:30 до 21:30. Перевірити причину відключення, очікуваний час поновлення розподілу електроенергії можна на офіційному сайті обленерго, а також у чат-ботах Viber, Telegram.
Загалом, за даними Міненерго, дефіцит електроенергії немає. Аварійна допомога не залучатиметься. На сьогодні планується комерційний імпорт електроенергії. У короткостроковий ремонт виведено два блоки ТЕС. Через технологічні порушення вимикалася ТЕЦ, яку протягом години було повернуто в роботу.
Також внаслідок ворожого обстрілу було пошкоджено повітряні лінії електропередачі у Чернігівській області, одномоментно знеструмилися понад 1,8 тисячі споживачів у 12 населених пунктах.
Через пошкодження кабелю відключалося обладнання на ПС 330 кВ на Житомирщині, знеструмлення не було, підстанцію включено в роботу. З технічних причин на Одещині відключилася ПЛ 35 кВ, знеструмилися побутові споживачі. Лінію включено в роботу, всі споживачі заживлені.
Відключення можуть запровадити по всій країні
Можливе повернення графіків відключень електроенергії цього тижня, тобто до 31 березня. І не тільки в регіонах, що постраждали від обстрілів, а й по всій країні. Йдеться про стабілізаційні відключення за графіками, як це було минулої зими. Аварійні та екстрені відключення і так застосовуються через безпосередні наслідки обстрілів. Такий прогноз озвучили "Фокусу" директор енергопрограм Центру Разумкова Володимир Омельченко та експерт з енергетики Українського інституту майбутнього Андріан Прокіп.
Так, Омельченко вважає, що ризики планових відключень цього тижня дуже високі по всій країні, зокрема у Києві. Якщо удари по енергетичних об'єктах продовжуватимуться, ймовірність переходу до стабілізаційних графіків постачання практично стовідсоткова, впевнений експерт.
За словами Прокопа, продовжаться й аварійні відключення. "Ризиків тотального блекауту немає, але ймовірність аварійних відключень по регіонах – понад 50%. Погода ще холодна, похмура, сонячної генерації мало, імпорт зберігається на високому рівні", – сказав експерт.