Компанія "Нафтогаз" розповіла про те, що робити, якщо газ у конфорці чи пальнику духовки погано горить або взагалі тухне при вмиканні. Причиною цьому є засмічення отворів, через які виходить газ для горіння.
"Проблеми з подачею газу в конфорку можуть виникати у плит, що вже декілька років перебувають в експлуатації, а також у нових пристроїв. Причин цьому буває декілька", – пояснюють в "Нафтогазі". Серед причин:
Збій у системі подачі блакитного палива. Якщо не вмикається одна з конфорок, треба перевірити, чи відкритий кран/клапан подачі газу до неї. Також варто перевірити тиск в системі газопостачання. Це може зробити фахівець вашого ОГРМ. У випадку виявлення проблем, зверніться до вашого оператора газорозподільних мереж (ОГРМ) і викличте спеціаліста. Він допоможе усунути несправності та налагодить роботу газової плити.
Порушення у роботі електрозапалювання. Сучасні газові плити оснащені механізмом електричного (п’єзо) запалювання. Він зручний та безпечний, тож у вас не буде потреби у запальничках і сірниках. Якщо інструмент виходить з ладу, це також може стати причиною того, що газова конфорка не вмикається. Замінити запальничку (п’єзо) ви можете самостійно, придбавши запчастину в спеціалізованому магазині. Або зверніться до майстра, який виконає роботу за вас.
Забруднення конфорок варильної поверхні. Ця проблема є найпоширенішою і виникає у процесі експлуатації плити. Залишки їжі, жир, пил та нагар потрапляють в отвори форсунки та засмічують їх. Через це порушується циркуляція газу і конфорка може не запалюватися. Щоб налагодити роботу пристрою, прочистіть його одним із доступних методів.
Способи прочищення газової конфорки. Конфорки мити складніше, і з часом через щільний шар нальоту сопла погано або зовсім не пропускають газ. Щоб очистити їх від бруду, зніміть конфорки та замочіть в очисному розчині. Рецепт суміші наступний:1 літр окропу; 90 грамів лимонної кислоти; 20 грамів нашатирного спирту.
Покладіть конфорки у контейнер чи іншу ємність, висипте зверху лимонну кислоту, залийте водою та перемішайте до повного її розчинення. Далі додайте нашатирний спирт та закрийте ємність кришкою. Залиште конфорки у розчині на 10-12 годин, щоб бруд добре розчинився. Потім ретельно вимийте деталі щіткою та промийте чистою водою. Просушіть і встановіть на місце. Під час проведення робіть користуйтеся гумовими рукавичками та респіратором, що захистити шкіру та дихальні шляхи від впливу їдких речовин.