Бензин та енергетика, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

У КМДА радять запастися водою та їжею

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: світло, відключення

    Росія відновила удари по українській енергетиці, що вже призвело до відключень електроенергії у низці регіонів. В експертному середовищі прогнозують, що влітку українці можуть зіткнутися з відключеннями та обмеженнями споживання електроенергії. Очікується, що відключення можуть відбуватися у другій половині липня та в серпні. Отже, варто бути до цього максимально готовим, адже у разі великого пошкодження блекаут може затягнутись.

    11______500x317.jpg (39.64 Kb)

    Зокрема, радять у Київській міській держадміністрації (КМДА), слід запастися водою та їжею. Так, продукти перш за все потрібно запасати ті, які не псуватимуться без холодильника і не вимагатимуть електроенергії для приготування. Це можуть бути:

    м'ясні, рибні та овочеві консерви;
    сушене та в'ялене м'ясо;
    сублімовані продукти (каші, локшина швидкого приготування та супи, які необхідно заливати окропом, або гречка, яку можна заливати водою кімнатної температури);
    хлібці, печиво, сухарі;
    сухофрукти, горіхи;
    шоколад, цукерки;
    енергетичні батончики.
    Води слід заготовити щонайменше на 3 дні. При чому, не лише питної, а й технічної.

    Наголошується: на одну дорослу людину на добу потрібно 3 літри питної води (включно зі споживаною з їжею рідиною). А також 10-12 літрів технічної води для гігієни та приготування їжі.

    Що ще потрібно запасати

    Втім, для того, щоб максимально комфортно пройти блекаут, в КМДА радить запастися низкою "додаткових" речей. Зокрема:

    купити FM-радіо на батареях – щоб бути в курсі актуальних подій у разі зникнення мобільного зв'язку та інтернету;
    створити запас ліхтариків, ламп на батарейках або акумуляторах, свічок, сірників, батарейок тощо;
    наповнити домашню аптечку всіма необхідними ліками;
    підготувати пальник з газовим балоном або на сухому спирті;
    подбати про безпечне пересування вулицею у темний час доби – придбати світлорефлекторний одяг або світловідбиваючі стрічки на рукави, сумку чи рюкзак.
    Також необхідно подбати про пожежну безпеку. Зокрема, придбати домашній вогнегасник і тримати його поблизу місць, де запалюються свічки або використовується пальник.

    Чому можуть відновитися відключення світла

    Зі свого боку, директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко пояснив: можливе повсюдне застосування відключень світла може розпочатися у другій половині липня та у серпні, оскільки саме на ці місяці припадає літній пік споживання електроенергії.

    Вас може зацікавити:
    "Бійня" за українські 5 копійок: на аукціоні ціну монети підняли до 8 тисяч
    "Передбачаю, що нам потрібно готуватися. Українцям треба відновити знання, де павербанки, що із зарядом і бути готовими до того, що певні обмеження будуть", – йдеться в повідомленні.

    За словами Харченка, зараз ситуація не така критична, оскільки нині Україна перебуває у "весняному нижньому піку споживання". Тобто, українці споживають порівняно небагато електроенергії.

    "Одночасно і гідроенергетика, яка може працювати на повну потужність. Багато води, все досить комфортно", – пояснив він.

    Втім, влітку, за словами експерта, ситуація зміниться. "Ми очікуємо, що літній пік споживання буде у другій половині липня-у серпні", – розповів Харченко.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми