Наразі Україні не загрожує масштабний блекаут. Однак виключати таку можливість не можна – адже багато залежить від того, чи продовжить Росія завдавати ударів по українській енергетиці, і якої сили будуть ці удари.
Про це повідомила заступниця міністра енергетики України Світлана Грінчук. Вона зазначила: щоб відновити енергосистему країни, енергетики працюють цілодобово.
""Поки що не йдеться про запровадження графіків для всієї країни. Але ми повинні розуміти, що ми не знаємо планів ворога і якими будуть подальші його атаки, наскільки вони будуть масштабними і успішними для них з, на жаль, наслідками для нас", – йдеться у повідомленні.
При цьому вона наголосила: поки що виробленої в Україні електроенергії вистачає для покриття внутрішніх потреб. Тому застосовується лише комерційний імпорт ресурсу – а аварійний ні.
Як готуватися до можливих відключень світла
Водночас, українців закликають максимально підготуватися до можливих масових відключень електроенергії.
Зокрема, радять у Київській міській держадміністрації (КМДА), слід запастися водою та їжею. Так, продукти перш за все потрібно запасати ті, які не псуватимуться без холодильника і не вимагатимуть електроенергії для приготування. Це можуть бути:
м'ясні, рибні та овочеві консерви;
сушене та в'ялене м'ясо;
сублімовані продукти (каші, локшина швидкого приготування та супи, які необхідно заливати окропом, або гречка, яку можна заливати водою кімнатної температури);
хлібці, печиво, сухарі;
сухофрукти, горіхи;
шоколад, цукерки;
енергетичні батончики.
Води слід заготовити щонайменше на 3 дні. При чому, не лише питної, а й технічної.
Наголошується: на одну дорослу людину на добу потрібно 3 літри питної води (включно зі споживаною з їжею рідиною). А також 10-12 літрів технічної води для гігієни та приготування їжі.