За березень українці заплатять за газ за тими ж тарифами, що й у попередні місяці. Відповідно, за колишнього споживання палива цифри в платіжці за нього не зміняться.
Наприклад, "Нафтогаз" – клієнтами якого є більшість українців – встановив тариф 7,96 грн за кубометр. Таким чином, при споживанні 9,9 кубометра (соцнорма на три особи, лише плита), за березень його клієнтам, якими є більшість українців, потрібно буде заплатити 78,8 грн.
Втім, не слід забувати, що додатково стягується плата за доставку газу. І вона різна у різних регіонах.
Єдиного тарифу на газ в Україні немає
Загалом в Україні працює кілька постачальників газу. Кожен з яких має свій тариф – адже єдиного в країні немає. За даними ГазПравди, у березні їхні розцінки коливалися від 7,7 до 9,99 грн за кубометр:
"ЕРУ Людям" виставив тариф у 7,7 грн за кубометр;
"Енерджі трейд груп" – 7,799 грн за кубометр;
"Тернопільоблгаз збут" – 7,96 грн за кубометр;
"Прикарпат енерго трейд" – 7,98 грн за кубометр;
"Полтавагаз збут" – 7,99 грн за кубометр;
"Галнафтогаз" ПП "Окко контракт" – 7,99 грн за кубометр;
"Львівенергозбут" – 8,2 грн за кубометр;
"Київські енергетичні послуги" (YASNO) – 8,46 грн за кубометр;
"Дніпровські енергетичні послуги" (YASNO) – 8,46 грн за кубометр;
"Асканія енерджі" - 9,95 грн за кубометр;
"Ритейл Сервіс" ТМ "СвітлоГаз" – 9,99 грн за кубометр.
Якими будуть тарифи у квітні
У квітні ж в Україні діятимуть ті ж тарифи. І, за очікуваннями, не зміняться вони і в травні.
"Чинний тариф діє до 30 квітня 2024-го. Законодавство забороняє піднімати ціни на газ під час дії військового стЧинний тариф діє до 30 квітня 2024-го. Законодавство забороняє збільшувати ціни на газ під час дії воєнного стану і впродовж шести місяців після того. Співрозмовники в уряді розповідають: зараз немає планів підвищувати тарифи на блакитне паливо. І хоча навіть в умовах чинних законодавчих обмежень тарифи могли би підняти окремим рішенням, цього робити не будуть", – йдеться у матеріалі OBOZ.UA.
А ось далі є два сценарії. Зокрема:
тариф на газ підвищать вже після закінчення повномасштабної війни;
або ж тариф збільшать на вимогу партнерів ще під час повномасштабної війни (таких планів поки немає). Справа в тому, що в умовах євроінтеграції є пункт щодо лібералізації ринку газу. Він передбачає, що тарифи мають регулюватись ринком, а не рішенням уряду.